Jesteś tutaj

Nie żyje reżyser Ryszard Bugajski – honorowy Gość Gali naszego wydawnictwa w 2014 roku

7 czerwca br. w wieku 76 lat zmarł wybitny reżyser, scenarzysta, pisarz Ryszard Bugajski. Urodził się w Warszawie w rodzinie patriotycznej. Był reżyserem takich hitów, jak „Przesłuchanie”, „Generał Nil”, „Zaćma” czy „Układ zamknięty”. Ten ostatni film tylko w pierwszym tygodniu po wejściu na ekrany kin w kraju obejrzało 100 tysięcy widzów!

Śledził mechanizmy prowadzące do nadużycia władzy. Uważał, że za wierność wyznawanym wartościom można poświęcić nawet życie.

Ryszard Bugajski był Honorowym Gościem (wraz z Żoną) Gali Poradnika Handlowca oraz Poradnika Restauratora w maju 2014 roku. Wystąpił wówczas z prelekcją pt. „Czy produkcja filmowa w Polsce może być niezależna?”. Reżyser ze szczegółami opowiadał o trudnej drodze powstawania filmu „Układ zamknięty”, którego realizacja od początku stała pod znakiem zapytania i mało kto wierzył w jego ukończenie. Publicznie podziękował tytułom naszego wydawnictwa mówiąc, że bez ich udziału (skuteczna reklama) film by nie powstał.

Film opowiada o losach polskich przedsiębiorców z branży FMCG – właścicieli Krakowskich Zakładów Mięsnych, które do upadku doprowadził prokurator wraz z urzędnikiem skarbowym, następnie mieli je w podstępny sposób odebrać i przejąć.

Ostatnia moja rozmowa z reżyserem dotyczyła m.in. pomysłu na scenariusz do nowego filmu. Odłożyliśmy ten temat na nieco później. Pan Ryszard już nie zrealizuje tego scenariusza.

Wydawca

Wiesław Generalczyk

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

Największe zainteresowanie winami musującymi obserwowane jest w okresie świąteczno – noworocznym. Coraz częściej jednak, po alkohol z bąbelkami sięgamy również bez specjalnej okazji, a kategorii szczególnie służy sezon wiosenno- letni. O trendach na rynku win musujących opowiada Polska Rada Winiarstwa.

Pracodawcy RP zaprezentowali raport legislacyjny za I kwartał 2018 r., w którym szczegółowo opisano wpływ projektowanych aktów prawnych na pracodawców.

X