Jesteś tutaj

Dni Przemysłu Mięsnego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z sekretarzem stanu, pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Szymonem Giżyńskim uczestniczyli w 52. Dniach Przemysłu Mięsnego, które odbywały się w Warszawie.

– To dobre miejsce aby porozmawiać również o problemach, które dotykają branżę mięsną – podkreślił szef resortu rolnictwa. Minister przede wszystkim odniósł się do zagrożeń wynikających z afrykańskiego pomoru świń. Zwrócił uwagę na pojawienie się chorych dzików w dużej odległości od dotychczasowych terenów, gdzie występowała choroba.

Źródło i foto: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kategoria: 

Podobne artykuły

Decyzją parlamentu wprowadzenie w kraju zakazu wykorzystywania pasz GMO w żywieniu zwierząt zostało przesunięte o kolejne dwa lata, co oznacza możliwość ich stosowania co najmniej do końca 2020 r. Decyzja ta wymuszona jest niskim poziomem samowystarczalności w produkcji pasz białkowych w kraju.

Producenci uważają, że sklepy utrzymują za niskie ceny mięsa i zapowiadają walkę o podwyżki. Na razie jest stabilnie, ale mięso może poważnie zdrożeć.

X