Jesteś tutaj

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

Dzień obchodów odnosi się do wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. W tym dniu warto zorganizować promocję na półce z karmą dla zwierząt Można też włączyć się w akcję zbierania karmy, czy zaproponować wsparcie fundacji lub lokalnego schroniska.

Nastała jesień – dni stają się coraz krótsze, a temperatura niższa. W schroniskach dla zwierząt trwają przygotowania do zbliżającej się zimy, każda pomoc się liczby. W troskę o bezdomne zwierzęta mogą zaangażować się także detaliści. Każdy właściciel sklepu może zorganizować zbiórkę dla potrzeb najbliższego schroniska. Wystarczy uzgodnić to z władzami placówki i ruszyć z pomocą. Na terenie sklepu można wygospodarować miejsce, do którego klienci będą mogli wkładać zakupioną wcześniej karmę. Informacja o prowadzeniu zbiórki powinna znaleźć się również na witrynie sklepowej, by każda osoba przechodząca po chodniku mogła się dowiedzieć o akcji. Zbierać można nie tylko karmę, ale także koce, służące za wygodne i ciepłe posłanie dla podopiecznych schroniska. Czasem tak niewiele wystarczy by zaskarbić sobie sympatię klientów, nie tylko tych posiadających własnych czworonogów. Może któryś z klientów zreflektuje się i przygarnie bezdomnego psa lub kota.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć Eurocash S.A. została jedynym w Polsce legalnym dystrybutorem marki Sophia® – lidera rynku wina od lat 90. do pierwszej dekady XXI w. Nowa Sophia® będzie dystrybuowana wyłącznie do małych i średnich sklepów, w których powalczy o odzyskanie swojej dawnej pozycji.

To już drugi taki sklep w Polsce – 14 lutego w Gdańsku ruszył outlet Biedronki, w którym kupić można sprzęt AGD i RTV, kosmetyki i chemię gospodarczą w cenach obniżonych nawet 80%. Outlet dysponuje salą sprzedaży o powierzchni ponad 780 mkw.

X