Jesteś tutaj

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

Dzień obchodów odnosi się do wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. W tym dniu warto zorganizować promocję na półce z karmą dla zwierząt Można też włączyć się w akcję zbierania karmy, czy zaproponować wsparcie fundacji lub lokalnego schroniska.

Nastała jesień – dni stają się coraz krótsze, a temperatura niższa. W schroniskach dla zwierząt trwają przygotowania do zbliżającej się zimy, każda pomoc się liczby. W troskę o bezdomne zwierzęta mogą zaangażować się także detaliści. Każdy właściciel sklepu może zorganizować zbiórkę dla potrzeb najbliższego schroniska. Wystarczy uzgodnić to z władzami placówki i ruszyć z pomocą. Na terenie sklepu można wygospodarować miejsce, do którego klienci będą mogli wkładać zakupioną wcześniej karmę. Informacja o prowadzeniu zbiórki powinna znaleźć się również na witrynie sklepowej, by każda osoba przechodząca po chodniku mogła się dowiedzieć o akcji. Zbierać można nie tylko karmę, ale także koce, służące za wygodne i ciepłe posłanie dla podopiecznych schroniska. Czasem tak niewiele wystarczy by zaskarbić sobie sympatię klientów, nie tylko tych posiadających własnych czworonogów. Może któryś z klientów zreflektuje się i przygarnie bezdomnego psa lub kota.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już tylko 5 dni zostało na złożenie w urzędach skarbowych papierowych formularzy o przychodach uzyskanych przez pracowników. Dotyczy to małych firm, zatrudniających poniżej 5 osób. Ci, którzy zdecydują się wysłać dokumenty drogą elektroniczną, mają na to czas do końca lutego.

Z początkiem 2018 r. grupa sklepów E.Leclerc wprowadza nową identyfikację graficzną do swoich katalogów oraz do innych kanałów komunikacji wizualnej. Oprócz zmiany formy gazetek na bardziej nowoczesną, pojawią się w nich dodatkowe treści poradnikowe. Motywem przewodnim gazetek będzie hasło „bez liku”.

X