Jesteś tutaj

„Flavours of Portugal” 21 maja w Warszawie

Do odkrywania tradycyjnych smaków Portugalii zaprasza Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC). Już po raz dziewiąty portugalskie produkty spożywcze, wino i muzyka będą głównymi bohaterami wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Portugalskiego „Flavours of Portugal”. Ta najważniejsza impreza promująca Portugalię w Polsce odbędzie się w dniach 21-26 maja br. w samym centrum Warszawy.

Tegoroczna edycja „Flavours of Portugal” ponownie zagości w hotelu InterContinental Warszawa. Dla uczestników przygotowano bardzo bogaty program – uroczyste kolacje, degustacje, koncerty i spotkania B2B.

Typowych dla Portugalii potraw i najlepszych win z różnych zakątków tego kraju będzie można skosztować podczas uroczystych kolacji. Każdego wieczoru prezentowane będą smaki innych regionów. Potrawy przygotują renomowani szefowie kuchni z Portugalii: Pedro Marques, Manuel Alexandre, Nuno Matos oraz Mariusz Jeznach, szef kuchni hotelu InterContinental. Niezapomnianą oprawę wieczorów stworzą portugalscy artyści.

Dla gości przygotowano także degustacje win i produktów regionalnych. W trakcie Tygodnia Portugalskiego zostanie również przeprowadzony warsztat dotyczący rynku nieruchomości w Portugalii, skierowany zarówno do polskich agencji nieruchomości, jak i osób indywidualnych.

Tydzień Portugalski „Flavours of Portugal” jest nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także biznesowym. W jego ramach odbędą się branżowe targi B2B portugalskich produktów spożywczych i win dla polskich importerów, dystrybutorów i profesjonalistów, połączone z degustacjami. W tegorocznej edycji zaprezentuje się 30 portugalskich wystawców – producentów wina, serów, oliwy z oliwek, owoców, konserw rybnych i owoców morza.

Współpraca handlowa Polski i Portugalii z roku na rok zyskuje na znaczeniu. W 2017 r. obroty handlowe między krajami wyniosły 1,5 mld euro i wzrosły o 16% w porównaniu z 2016 r. W ostatnich latach utrzymuje się dodatni bilans handlowy w wysokości 198 mln euro, na korzyść Polski.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Za nami pierwsze dwa dni Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Uroczystego otwarcia dziewiątej edycji imprezy dokonał starosta tatrzański Piotr Bąk, któremu towarzyszyli prelegenci konferencji.

Podczas tegorocznej finałowej gali konkursu Polskiej Rady Centrów Handlowych Retail Awards, która odbyła się 11 października br. w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, w gronie niemal 400 przedstawicieli branży handlowej ogłoszone zostały najlepsze projekty centrów, sieci handlowych i prowadzonych przez nie kampanii.

X