Jesteś tutaj

Wrigley Poland na 104. Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI

Światowi liderzy w dziedzinie stomatologii i zdrowia jamy ustnej spotykają się w tym tygodniu w Poznaniu podczas Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016. Profilaktyka chorób jamy ustnej jest jednym z priorytetów, z uwagi na niepokojący wzrost częstotliwości występowania chorób zębów oraz rosnące koszty związane z ich leczeniem. Próchnica zębów jest jedną z najczęstszych chorób w świecie, dotyczy aż 90% populacji. Na tle Europy Polska pozostaje jednym z krajów o najwyższym wskaźniku próchnicy wśród najmłodszych, szacuje się, że tą chorobą dotkniętych jest aż 76% dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Światowa Federacja Dentystyczna FDI zaleca żucie bezcukrowej gumy jako prosty i skuteczny sposób by pomoc poprawić stan zdrowia jamy ustnej całej rodziny, obok innych, równie istotnych elementów pielęgnacji jamy ustnej, takich jak szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przy użyciu pasty z fluorem, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną oraz regularne wizyty u lekarza stomatologa. Od 2013 roku, wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, Wrigley Poland organizuje bezpłatne przeglądy stomatologiczne, a także edukacyjne lekcje z zakresu higieny jamy ustnej w polskich szkołach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Posprzątane lasy, odnowione szkoły i poprawione warunki życia zwierząt w schroniskach to tylko część działań zrealizowanych jak dotąd przez Współpracowników Wrigley Poland. Firma, jako część Grupy Mars już od czterech lat prowadzi Mars Volunteer Program, w ramach którego osoby zatrudnione wraz z członkami rodzin mogą działać na rzecz społeczności lokalnych. 

Na początku października 2018 r. planowane jest połączenie Mars Polska oraz Wrigley Poland. Jednocześnie dokonana zostanie zmiana nazwy Wrigley Poland na Mars Polska.

X