Jesteś tutaj

Udział Dyrektor PIM w Indonezyjskim Dniu Niepodległości

74. rocznica odzyskania niepodległości przez Indonezję była okazją do wspólnego świętowania i rozmów biznesowych na temat polsko-indonezyjskiej współpracy w zakresie rynku mleka.

Dnia 18 września br. na zaproszenie Ambasador Siti Nugraha Mauludiah Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka wzięła udział w uroczystości, zorganizowanej z okazji Dnia Niepodległości Republiki Indonezji. Była to doskonała okazja do zaprezentowania polskiego mleczarstwa, przedstawienia potencjału eksportowego polskich zakładów mleczarskich oraz zaciśnięcia relacji biznesowych.

Indonezja jest dla Polski istotnym partnerem handlowym w Azji Południowo-Wschodniej. To duży rynek, gdzie jest wielu młodych konsumentów, zainteresowanych nowinkami pochodzącymi z importu. Jednak dostanie się na ten rynek nie jest proste – produkty muszą na przykład posiadać certyfikat HALAL, którego otrzymanie może się wydawać skomplikowaną procedurą. Z punktu widzenia branży mleczarskiej, do tego kraju eksportowane są głównie produkty proszkowane (mleko, śmietana, serwatka), a także sery podpuszczkowe dojrzewające.

Źródło: Polska Izba Mleka

Kategoria: 

Podobne artykuły

Hochland Polska, jeden z czołowych producentów sera, członek Polskiej Izby Mleka, od lat promuje polskie mleko i produkty nabiałowe. Najlepszą wizytówką tej aktywności są produkty firmy Hochland Polska – z mleka pochodzącego od lokalnych dostawców. 

Polska Izba Mleka nieustannie pracuje na rzecz umocnienia pozycji polskiej branży mleczarskiej. Uczestniczy w konsultacjach i opiniowaniu aktów prawnych dotyczących mleczarstwa i sektora rolno-spożywczego na poziomie krajowym, unijnym i światowym. Jednym z takich aktów prawnych jest proponowana dyrektywa w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.

X