Jesteś tutaj

Ubiegły rok dobry dla branży tytoniowej

Z raportu opracowanego przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wynika, że do państwowej kasy z tytułu akcyzy za wyroby tytoniowe wpłynęło 18,8 mld zł. Ogółem budżet państwa uzyskał z akcyzy w ubiegłym roku 68,8 mln zł. Wpływy z tytoniu ustąpiły tylko akcyzie za paliwo.

W stosunku do 2016 r. nastąpił wzrost wpływów z akcyzy o 1,6%. Wzrosła również produkcja papierosów. Zwiększyła się ona o 16% osiągając liczbę 204 mld sztuk. Sytuacja taka zadowala producentów, których zysk netto wzrósł o 35% do 436 mln zł. Nie wszystkie gałęzie branży tytoniowej zanotowały wzrost. O 9% zmniejszyła się produkcja tytoniu do palenia.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec - Północ wspólnie z policjantami z CBŚP oraz funkcjonariuszami ze Służby Celno-Skarbowej prowadzą postępowanie dotyczące nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono towar warty ponad 2 mln zł.

Działający w sektorze tytoniowym inwestor ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zamierza wybudować w Polsce fabrykę. Jej otwarcie zaplanowano na 2019 r. Pracę ma znaleźć w niej około 100 osób.

X