Jesteś tutaj

Advertisement

Rekordowa aktywacja Żywcem dopełnij

Marka Żywiec po raz kolejny rzuciła rękawicę słownej sztampie i udowodniła, że plastyczność i wieloznaczność języka polskiego mają nie tylko wielki potencjał do zabawy słowem, ale są także niezwykle angażujące. Potwierdzają to wyniki zakończonej właśnie aktywacji marki Żywiec – Żywcem dopełnij. Przez sześć tygodni trwania akcji strona marki przeżywała oblężenie, a internauci zgłosili w sumie ponad 840 tysięcy haseł!

Uczestnicy konkursu Żywcem dopełnij mieli za zadanie utworzenie dopełniaczy – zabawnych dwuwersów, w których jeden element wyznaczał cel, a drugi stanowił jego dopełnienie oraz podpowiadał, co można zrobić, aby go osiągnąć. Wszystkie dopełniacze zaczynały się od „Aby”, „Żeby”, „Jeśli”, lub „Gdyby”.  Przykładowo: „Żeby walczyć o nagrodę, z Żywcem w słowną rusz przygodę”.

Na stronie internetowej na miłośników łamania lingwistycznych schematów każdego dnia, przez sześć tygodni, czekały nowe kreatywne zadania. Najbardziej nietuzinkowe i odważne dopełniacze nagradzało jury w wyjątkowym składzie: Mela Koteluk, Marek Raczkowski oraz Maciej Stuhr. Jego członkowie przygotowywali także konkursowe zadania, wskazując początek hasła, które następnie musiało zostać dopełnione przez uczestników. Codziennie najlepszy dopełniacz nagradzany był iPadem Air, a autor hasła tygodnia otrzymywał 10 tysięcy złotych na realizację swojego marzenia. Dodatkowo, każdego dnia wyróżnionych było pięć haseł, których twórcy zdobywali kartę podarunkową do salonów Empik o wartości 100 złotych oraz wyjątkową szklankę marki Żywiec.

Wyniki akcji Żywcem dopełnij są rekordowe. W ciągu sześciu tygodni trwania konkursu strona internetowa marki przeżywała prawdziwe oblężenie – internauci odwiedzili ją ponad 820 tysięcy razy, wśród nich było ponad 330 tysięcy unikalnych użytkowników. W sumie Polacy zgłosili ponad 840 tysięcy dopełniaczy, czyli ponad 20 tysięcy haseł dziennie! Uczestnicy konkursu spędzali na stronie marki średnio ponad 12 minut, co świadczy o ich wielkim zaangażowaniu. Także kampania displayowa osiągnęła świetne rezultaty – liczba odsłon wyniosła ponad 92 miliony, a komunikat dotarł do ponad 20 milionów unikalnych użytkowników.

„Żywiec chętnie angażuje swoich konsumentów w nietuzinkowy sposób. Świetne wyniki akcji Żywcem dopełnij udowadniają, że marka doskonale zna potrzeby swoich odbiorców, którzy uwielbiają słowne łamigłówki i przełamywanie językowych schematów. Każda kolejna aktywacja Żywca wykorzystująca zabawę słowem cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a wyniki za każdym razem okazują się jeszcze lepsze od poprzednich” – mówi Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

Akcja Żywcem dopełnij otrzymała szerokie wsparcie marketingowe w kanałach ATL, BTL, digital oraz PR. Na potrzeby kampanii przygotowano kontekstowe hasła, które pojawiały się w internecie i na nośnikach OOH. Dodatkowo, w sklepach dostępne były dedykowane butelki i puszki.

Kategoria: 

Podobne artykuły

7 koncertów, ponad 50 wykonawców i utwór „Początek”, który na YouTubie obejrzano już ponad 37 milionów razy – za nami 9. edycja trasy Męskie Granie sponsorowanej przez markę Żywiec. Cykl koncertów zwieńczył wielki finał w Żywcu, podczas którego wystąpili m.in. Krzysztof Zalewski, Nosowska oraz Męskie Granie Orkiestra. W Amfiteatrze pod Grojcem doskonałej polskiej muzyki słuchało ponad 9 tys. osób, a prawie milion oglądało transmisję na żywo w internecie.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się finałowy koncert trasy Męskie Granie 2018 sponsorowanej przez markę Żywiec. Na scenie w Amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, Nosowska oraz projekt specjalny – ØNA. Na zakończenie wystąpi zespół będący kwintesencją trasy Męskie Granie, czyli Męskie Granie Orkiestra, który w tym roku tworzą m.in. Kortez, Podsiadło i Zalewski.

X