Jesteś tutaj

Polski drób pojedzie do Chin

Kolejne trzy polskie zakłady drobiarskie, skontrolowane przez stronę chińską, uzyskały dopuszczenie do chińskiego rynku. Ambasada RP w Pekinie otrzymała z Generalnej Administracji Celnej ChRL stosowną notę w tej sprawie.

Są to następujące zakłady:

• Cedrob S.A. Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek (nr wet 14023901);

• Cedrob S.A. Ciechanów, Zakład Drobiarski w Niepołomicach (nr wet 12190501);

• Roldrob S.A. (nr wet 10160501).

 Zakłady zostaną ostatecznie dopuszczone do chińskiego rynku po przekazaniu przez Głównego Lekarza Weterynarii dodatkowych informacji dotyczących tych zakładów.

Zatwierdzenie polskich zakładów drobiarskich do eksportu do ChRL jest jednym z efektów rozmów prowadzonych przez ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, z ministrem Ni Yuefeng w Szanghaju, przy okazji I. Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej, a także spotkania głównego lekarza weterynarii Bogdana Konopki z głównym inspektorem GACC w Ningbo.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Cieszący się dużym uznaniem branży drobiarskiej Rabobank oczekuje poprawy sytuacji producentów mięsa drobiowego w najbliższych miesiącach. Powodem ma być wzrost globalnego popytu na drób wywołany przede wszystkim przez spodziewane braki mięsa w Chinach.

W ostatnich kwartałach w branży drobiarskiej doszło do relatywnie silniejszego zwiększenia mocy ubojowych w stosunku do wzrostu mocy wytwórczych na odcinku produkcji żywca. W połączeniu z utrzymującym się silnym popytem zagranicznym na polskie mięso drobiowe oddziałuje to w kierunku wzrostu cen żywca. Wraz z uruchamianiem nowych kurników dynamika cen zacznie się obniżać.

X

Przeczytaj również