Jesteś tutaj

Advertisement

Nocne zwiedzanie ponownie w Centrum Wycieczkowym Lech

Po dwuletniej przerwie browar Poznań wraca z programem zwiedzania dla nocnych marków. Od pierwszego sierpniowego weekendu aż do końca wakacji można zobaczyć Centrum Wycieczkowe LECH dosłownie w innym świetle – po zmierzchu. Tym razem współgospodarzami wycieczki po świecie piwa są nie tylko browarnicy, ale również artyści teatralni.

Browar w Poznaniu, jeden z trzech należących do Kompanii Piwowarskiej, po raz kolejny otwiera się nocą dla zwiedzających. Tym razem program wycieczki jest wyjątkowy nie tylko ze względu na późną porę. Centrum wraca do sprawdzonej, ale ekscytującej formuły przeplatającej zwiedzanie z elementami spektaklu teatralnego. Uczestnicy odkrywają tajniki warzenia piwa dzięki poznaniu składników i podglądaniu poszczególnych etapów tego procesu, jak również występom artystów z grupy „Z głową w chmurach”. Performerzy wraz z przewodnikiem przeprowadzają gości od warzelni po linię rozlewu, urozmaicając wycieczkę swoimi umiejętnościami akrobatycznymi, aktorskimi i muzycznymi. Całość wieńczy zorganizowany w pubie pokaz cervesario – piwnego eksperta, który prezentuje techniki degustacji piwa. Na każdego zwiedzającego czeka również drobny, artystyczny upominek.

Nocne zwiedzanie odbywać się będzie przez cały sierpień w każdy piątek i sobotę (z wyłączeniem świątecznego weekendu 15-16 sierpnia). Każdego wieczora zaplanowano dwie wycieczki, o godz. 19.00 i 21.00, każda z nich trwa – łącznie z degustacją w pubie – ok. 2,5 godziny. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, wystarczy zadzwonić pod numer 61 66 77 460. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku, a rezerwacja możliwa jest tylko na najbliższy weekend. Bilet wstępu kosztuje 12 zł. W zwiedzaniu mogą wziąć jedynie osoby pełnoletnie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.zwiedzaniebrowaru.pl.

Centrum Wycieczkowe LECH, zlokalizowane przy poznańskim browarze, istnieje od 2003 roku i było pierwszym tego typu projektem zrealizowanym w Polsce. Przez 11 lat odwiedziło je 250 tys. gości z Polski i zagranicy. Podczas zwiedzania można przekonać się, jak pachnie słód, dowiedzieć się m.in., co to jest brzeczka i zielone piwo oraz ile chmielu potrzeba na jedną szklankę piwa, czy na własne oczy zobaczyć, jak butelki napełniane są trunkiem. Dla najbardziej zainteresowanych tematem piwa przewidziano specjalny quiz. Na koniec wycieczki na uczestników czeka degustacja zimnego piwa Lech, a wielbiciele gadżetów na pewno znajdą coś dla siebie w sklepie z pamiątkami.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kursy dla kierowców zwykle kojarzą się z nudą, pokazywaniem mało zachęcających statystyk i czytaniem kodeksu drogowego. Ale nie w Kompanii Piwowarskiej. Program Świadomy Kierowca KP prezentuje nowe podejście do kwestii bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Leszek Chmielewski na tegorocznej edycji największego w Polsce muzycznego festiwalu pojawi się w nowej odsłonie. W swoim Miasteczku zaskoczy woodstockowiczów wieloma nowościami na Przystanku nie zabraknie  limitowanej puszki Lecha Premium inspirowanej Woodstockiem.

X