Jesteś tutaj

Nagroda The Circulars 2019 dla profesora Besenbachera z Grupy Carlsberg

Flemming Besenbacher otrzymał podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos nagrodę „The Circulars 2019 Fortune” w kategorii „Circular Economy Leadership”. Jury doceniło jego niezwykłe zaangażowanie w popularyzowanie gospodarki obiegu zamkniętego w Danii i poza jej granicami.

Prof. Besenbacher był jednym z pięciu kandydatów do tej nagrody. Jury, w skład którego wchodzą członkowie Światowego Forum Młodych Liderów oraz eksperci biznesowi i społeczni, tak napisało w uzasadnieniu jej przyznania: „Prof. Flemming Besenbacher, przewodniczący rady doradczej rządu duńskiego ds. gospodarki obiegu zamkniętego, został laureatem nagrody za przywództwo w gospodarce cyrkularnej z uwagi na inspirujące i efektywne działania w popularyzowaniu tego rodzaju rozwiązań w Danii oraz poza jej granicami. Dzięki swojej pozycji  Przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Carlsberg oraz członka Rady Dyrektorów Fundacji Carlsberg, z sukcesem wprowadził koncepcję obiegu zamkniętego opakowań w systemie operacyjnym Carlsberga, osiągając znaczące i mierzalne wyniki”. 

Odbierając tę prestiżową nagrodę w Davos, Flemming Besenbacher powiedział: – Czuję się naprawdę wyróżniony, otrzymując The Circulars Leadership Award. Wierzę, że każdy z nas może pomóc tworzyć zrównoważony świat. Mam też nadzieję, że moje działania zainspirują inne firmy, kraje i osoby prywatne do przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego, bo ma ona ogromny potencjał i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju naszej planety. Moje motto od dawna brzmi: reduce, reuse, recycle i rethink”. (redukuj, wykorzystuj ponownie, przetwarzaj i przemyśl).

Kategoria: 

Podobne artykuły

Redukcja emisji dwutlenku węgla do 3,03 kg/hl, spadek zużycia wody o 2,6%, zminimalizowanie liczby wypadków pracowników oraz wkład w budżet polskiej gospodarki na poziomie ponad 6 mld zł. To niektóre dane za rok 2017, zaprezentowane przez Carlsberg Polska w drugim „Raporcie Zrównoważonego Rozwoju”.

Siedem dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska zostało ujętych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018”. Raport już po raz 17. opublikowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

X