Jesteś tutaj

Międzynarodowy Dzień Recyklingu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Recyklingu, który przypada 17 maja, Victorinox wyprodukuje nową, limitowaną edycję scyzoryka „Original Swiss Army Knife” zainspirowaną kawą Nespresso.

Ciemnoniebieska, aluminiowa obudowa kieszonkowego noża Victorinox została wykonana z przetworzonych kapsułek po kawie Nespresso. To jeden z kluczowych projektów recyklingowych marki na świecie. Międzynarodowy Dzień Recyklingu został utworzony przez UNESCO. 17 maja jest dniem uświadamiającym nam, jak ważne jest odzyskiwanie surowców wtórnych i jak każdy z nas może postępować, by pozostawiać po sobie jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. W ciągu ostatnich 10 lat produkcja odpadów na świecie wzrosła o niemal 3 mln ton dziennie.

Nespresso również podjęło zobowiązanie odnośnie dbania o środowisko i ponowne wykorzystywanie zasobu, jakim są aluminiowe kapsułki z kawą. Ten materiał utrzymuje świeżość i aromat kawy, jest też w 100% do odzyskania i ponownego przetworzenia, bez utraty swoich właściwości.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Kaliszu odbył się 36. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza, którego sponsorem głównym były Winiary, świętujące w tym roku swoje 75-lecie oraz Dział Kulinariów Nestlé Polska. 

Centrum Badawcze Nestlé oraz Nestlé Nutrition Institute od ponad 50 lat prowadzą badania nad mlekiem kobiecym i karmieniem piersią. Firma Nestlé bazując na zdobytej wiedzy wprowadziła na rynek mleka modyfikowane, które mają zbliżone do mleka naturalnego właściwości. 

X

Przeczytaj również