Jesteś tutaj

Kolejne biegi Waterrr Run

Wystartowała ósma edycja cyklu imprez biegowych Kubuś Waterrr Run. W tym roku ponownie dzieci pobiegną z Kubusiem łącznie w sześciu miastach. Kolejny raz Waterrr Run towarzyszy sportowym wydarzeniom SportGeneracja. W czterech pierwszych biegach łącznie wzięło udział prawie 4 tys. dzieci.

Kubuś Waterrr Run to cykl wydarzeń sportowych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się w Bydgoszczy, gdzie młodzi sportowcy rywalizowali na tym samym stadionie, na którym odbywają się największe zawody lekkoatletyczne. Następne biegi odbyły się w Toruniu, Warszawie i Łomży. Łącznie w czterech imprezach wzięło udział prawie 4 tys. uczestników, a prowadzili je znani mistrzowie lekkiej atletyki – Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. Po wakacjach odbędą się kolejne biegi – w Stalowej Woli i Ostródzie.

Kubuś jest partnerem i – już od 5 lat – sponsorem głównym imprez SportGeneracja, a Waterrr Run to bieg inaugurujący każde biegowe wydarzenie tej serii. To zawody integracyjne dla wszystkich uczestników na dystansie około kilometra. W Waterrr Run wygrywają wszyscy, bo nie liczy się czas, a współuczestnictwo.

Poza biegiem integracyjnym uczniowie i uczennice biorą udział także w poszczególnych konkurencjach: sprint i bieg przez płotki na 33 m oraz biegi indywidualne i sztafetowe na 200 m. Przerwy w sportowych zmaganiach wypełnione są pokazami artystycznymi. Każdy młody sportowiec otrzymuje pamiątkowy medal, koszulkę i wodę Kubuś Waterrr.

Kategoria: 

Podobne artykuły

22 czerwca, o godz. 9:30 na Rynku Głównym w Krakowie, odbędzie się czwarta edycja Waterrr Run, czyli wielkiego biegu ulicznego dla dzieci. Do wspólnego biegania Kubuś zaprosił ponad 2000 uczniów z krakowskich podstawówek.

W zakładzie w Olsztynku, w którym powstają m.in. soki Kubuś, sfinalizowano inwestycje o wartości 170 mln zł. Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne przyczynią się do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób.

X

Przeczytaj również