Jesteś tutaj

IX Gala Herbapol Esencja Natury

Po raz dziewiąty odbyła się uroczysta Gala Herbapol Esencja Natury. Do grona liczącego już blisko czterdziestu laureatów dołączyło 6 nieprzeciętnych osobowości, w których życiu stale obecna jest NATURA. Na Gali pojawili się laureaci poprzednich edycji, gwiazdy oraz miłośnicy natury.

Jak co roku, wśród laureatów znalazły się zarówno osoby znane jak i te, których dokonania zauważa wąskie grono pasjonatów i sympatyków. Czasem laureaci, których dorobek zawodowy jest wszystkim znany, zaskakują tym, czym zajmują się w swoim własnym, prywatnym świecie, z dala od błysku fleszy.

Statuetkę Herbapol Esencja Natury 2017 otrzymali:  Krystyna Czubówna - najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce. Dziennikarka, prezenterka, lektorka filmów przyrodniczych. Nagrodzona w kategorii NATURA I MEDIA, za budzącą zaufanie stałą obecność w filmach przyrodniczych.

Jerzy Kryszak - aktor, satyryk i parodysta. Lustrzankę cyfrową uważa za wspaniały wynalazek szalonych pasjonatów fotografii, sam robi zdjęcia owadom, ślimakom i wszystkiemu, co zamieszkuje trawy i poszycia lasów. Nagrodzony w kategorii NATURA W SZTUCE, za skrywaną dotąd ale jakże piękną pasję fotografowania tego, co w pobliżu, poniżej - tam gdzie trudniej pochylić głowę i dostrzec piękno.

Marta Dymek - autorka kulinarnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem. Rzuciła pracę w agencji reklamowej, żeby poświęcić się w całości swojej pasji – gotowaniu, pisaniu o kuchni i prowadzenia warsztatów kulinarnych. Nagrodzona w kategorii NATURA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH za odkrywanie zapomnianego potencjału przyrody, propagowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie innych.

Piotr Suchenia - biegacz, triathlonista, organizator imprez biegowych, trener i bloger. Dla niego bieganie to nie tylko sposób na życie, to przede wszystkim pasja, której poświęca się na wielu polach działalności. Nagrodzony w kategorii NATURA W SPORCIE za osiągnięcia i wyczyny sportowe, w tym zwycięstwo w ekstremalnym maratonie na Biegunie Północnym.

Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce – organizacja pozarządowa zrzeszająca między innymi dyrektorów i kierowników polskich ogrodów botanicznych. Zajmuje się przede wszystkim ochroną wybranych gatunków roślin ginących na terenie naszego kraju. Nagrodzona w kategorii NATURA I NAUKA, za praktyczne wypełnianie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie czynnej ochrony przyrody .

Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku NAGRODĘ SPECJALNĄ. Otrzymał ją Wojciech Dąbrowski - jeden z pionierów powojennego podróżowania po świecie. To pierwszy polski podróżnik, który odwiedził wszystkie państwa i terytoria zależne na świecie. Nagrodzony za nietuzinkowe podejście do życia. Za kontakt z naturą, liczne wyprawy oraz 12-krotne okrążenie globu i nieustającą chęć podróżowania.

Tegoroczną Galę poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka nagrody specjalnej Esencja Natury 2015. Wieczór uświetnił występ Andrzeja Piasecznego.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Akcja promocyjna Owocowa loteria miała na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku marki oraz podkreślenie jej pozycji jako producenta syropów, herbat, dżemów. Założeniem producenta było również wzmocnienie sprzedaży tych kategorii produktów. 

Herbapol poszerza swoje portfolio o kolejne herbatki ziołowe. Nowe propozycje firmy to herbata z morwy białej przyczyniającej się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi, herbata z czystka , który jest naturalnym przeciwutleniaczem oraz skrzyp usuwający z organizmu produkty przemiany materii. 

X