Jesteś tutaj

Advertisement

Henkel notuje dobre wyniki w drugim kwartale roku

– W drugim kwartale 2014 r. firma Henkel utrzymała dobre wyniki. Mimo nadal panujących trudnych warunków rynkowych w każdym z segmentów działalności zanotowaliśmy wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym oraz dalszą poprawę rentowności – powiedział Kasper Rorsted, Prezes Zarządu. – Rynki wschodzące miały po raz kolejny ponadprzeciętny wpływ na odnotowane wyniki, co miało swoje źródło w silnym organicznym wzroście sprzedaży na tych rynkach. Jednocześnie zanotowaliśmy wzrost sprzedaży na rynkach rozwiniętych. Jednak wpływ różnic kursowych na wykazywane przychody nadal był niekorzystny.

Komentując perspektywy firmy na rok finansowy 2014, Kasper Rorsted powiedział – Przewidujemy, że eskalacja konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą, a także utrzymujący się kryzys polityczny na Bliskim Wschodzie będą niekorzystnie wpływały na warunki rynkowe. W związku z tym spodziewamy się, iż w drugiej połowie roku wzrost skorygowanego zysku na akcję uprzywilejowaną będzie wolniejszy, niż w pierwszym półroczu. Wysoka sprawność organizacji w podejmowaniu działań oraz elastyczność w ich realizacji pozostają kluczem do sukcesu, dlatego nadal będziemy upraszczać i usprawniać nasze procesy i struktury.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Konkurs zorganizowany przez firmę Henkel skierowany jest do studentów. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować projekty w jednej z kategorii: działania prospołeczne, edukacja i kultura lub aktywności ekologiczne i prozdrowotne. 

Stworzony przez naukowców z firmy Henkel model skóry o pełnej grubości pozwoli testować bezpieczeństwo nowych surowców w kontakcie ze skórą ludzką. W ramach międzynarodowego projektu badawczego trójwymiarowy model skóry w połączeniu z uznaną metodą pomiarową wykorzystano do zbadania tzw. genotoksyczności, czyli możliwości uszkodzenia DNA przez surowce używane w produkcji.

X