Jesteś tutaj

Grupa SuperDrob kupuje dwa obiekty Indykpol S.A.

Grupa SuperDrob zawarła z Indykpol S.A. przedwstępną umowę kupna zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce.

Oprócz zorganizowanej części przedsiębiorstwa SuperDrob odkupi 50 proc. udziałów w spółce ŁukPasz Sp. z o.o. od spółki Rolmex S.A. przez co stanie się 100 proc. udziałowcem. Spólkę ŁukPasz powołano w celu budowy wytwórni pasz w Łukowie.

– Kupno zakładu uboju i wylęgarni kurcząt pozwala nam podnieść zdolności produkcyjne, dzięki którym będziemy mogli oferować więcej produktów na szerszym rynku. To realizacja zapowiedzianych planów Grupy Kapitałowej SuperDrob. Wzmacniamy strukturę produkcyjną i dalej obserwujemy rynek w zakresie możliwych akwizycji – powiedział Jarosław Kowalewski, wiceprezes ds. strategii SuperDrob.

– Nasz kompleks produkcji kurczaka przez ostatnie lata przeszedł gruntowną modernizację i dziś dzięki zaangażowanym pracownikom, dobrym kooperantom-hodowcom oraz nowoczesnej infrastrukturze ma doskonałą przyszłość, szczególnie w ramach organizacji o globalnych możliwościach i skoncentrowanej na kurczaku. Ta transakcja jest dla nas jednym z kluczowych elementów wdrożenia naszej strategii – uznał Piotr Kulikowski, prezes Indykpol S.A.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa SuperDrob w dniu 1 marca 2018 zawarła z Indykpol S.A. umowę kupna-sprzedaży zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce (woj. lubelskie). Transakcja opiewa na kwotę 190,07 mln zł.

Indykpol rozbuduje zakład produkcyjny w Olsztynie, a koszty inwestycji szacuje na co najmniej 120 mln zł. Warmińsko–Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała spółce wsparcie na realizację inwestycji.

X

Przeczytaj również