Jesteś tutaj

Bakalland na sprzedaż

Znana z paczkowanych bakalii firma zmieni właściciela. Jak podaje „Puls Biznesu”, obecny większościowy akcjonariusz grupy Bakalland, czyli fundusz Innova Capital wystawia Bakalland na sprzedaż. Fundusz kontroluje dziś 61,6 proc. kapitału grupy, którą przejął w 2014 r. za 100 mln zł. Obecnie Bakalland może być wart 400-500 mln zł. Pierwszych ofert należy spodziewać się w grudniu, a zamknięcie transakcji może nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.

Źródło: Money.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rok 2018 był kolejnym bardzo dobrym dla producentów bakalii. Grupie Bakalland od kilku lat sprzyjają prozdrowotne trendy, zgodnie z którymi konsumenci poszukują pełnowartościowych i naturalnych produktów, takich jak orzechy i suszone owoce, nie traktując ich tylko jako dodatek do kulinariów. Dzięki temu wartość rynku bakalii paczkowanych w tym roku przekroczyła 1,6 mld zł i dynamicznie – w tempie dwucyfrowym – rozwija się kategoria bakalii przekąskowych.

Bakalland wspólnie z zaproszonymi do współpracy ekspertami postanowił podsumować panujące trendy żywieniowe, mody kulinarne i styl życia, w którym główną rolę odgrywa jedzenie. Opowieści o kulinarnych upodobaniach, ulubionych smakach i składnikach zawarte zostały w trendbooku pt. „Jedzenie w centrum uwagi”.

X