Jesteś tutaj

Advertisement

Zmiany w składzie światowego zarządu firmy Henkel

Spółka Henkel poinformowała, że jej dotychczasowy prezes zarządu Kasper Rorsted podjął decyzję o nieprzedłużaniu wiążącego go obecnie ze spółką kontraktu i zakończy z nią współpracę 30 kwietnia Kasper Rorsted zasiadał w zarządzie Henkla przez 11 lat, w tym przez osiem lat jako prezes zarządu.

Z dniem 1 maja 2016 r. stanowisko prezesa zarządu obejmie Hans Van Bylen, związany zawodowo z Henklem od 1984 r., a od 2005 r. jako członek zarządu odpowiedzialny za dział Beauty Care (kosmetyków). Objęcie stanowiska prezesa zarządu już na wiosnę pozwoli mu na przejęcie nadzoru nad opracowaniem nowej strategii, którą Henkel ogłosi pod koniec 2016 roku, a także na efektywne jej wdrożenie.

− Nominacja pana Hansa Van Bylena na nowego prezesa zarządu to nominacja silnego następcy. Wczesna informacja o oczekiwanej zmianie jest w zgodzie z praktyką często stosowaną w naszej spółce. Hans Van Bylen to świetny wybór, biorąc pod uwagę jego wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie

w zarządzaniu markami i rynkami, a także jego dotychczasową pracę w zarządzie spółki. W imieniu organów nadzorczych spółki i jej pracowników życzę panu Van Bylenowi pomyślności i sukcesów w nowej roli − powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy.

Następca Hansa Van Bylena na stanowisku wiceprezesa ds. działu Beauty Care zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie.

− Jestem zaszczycony powołaniem mnie na to stanowisko i dziękuję za okazane mi zaufanie. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy wraz z kolegami z zarządu i pozostałymi pracownikami będziemy kształtować przyszłość naszej spółki. Atutami Henkla są silne marki i technologie, pozycja lidera na wielu rynkach i w wielu segmentach rynku na całym świecie, a także ogromny potencjał w obszarze innowacji. To wszystko stanowi fundament do wspólnego budowania pomyślnej przyszłości naszej spółki − powiedział Hans Van Bylen.

Dobre wyniki spółki pod rządami Kaspera Rorsteda

− Udział Kaspera Rorsteda w osiągniętym przez spółkę sukcesie jest niekwestionowany. Od objęcia przez niego fotela prezesa w 2008 r. firma notowała bardzo dobre wyniki finansowe mimo trudnego otoczenia rynkowego. Sprzedaż i rentowność istotnie wzrosły, a główne marki Henkel umocniły swoją pozycję. Przełożyło się to również na znaczny, bo ponad trzykrotny, wzrost kapitalizacji rynkowej spółki w tym okresie. Pragnę serdecznie podziękować panu Rorstedowi w imieniu wszystkich komitetów nadzorczych, pracowników i akcjonariuszy − dodała Simone Bagel-Trah.

Kasper Rorsted (53 lata) dołączył do zespołu Henkla jako członek zarządu w 2005 r. W 2007 r. został mianowany wiceprezesem zarządu, a po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w 2008 r. − na stanowisko prezesa zarządu.

− Chciałbym podziękować moim współpracownikom za ich poświęcenie i zaangażowanie, a komitetom nadzorczym za dobrą radę i wsparcie, którymi służyły mi w ciągu tych ostatnich kilku lat. Razem osiągnęliśmy sukces, którym były świetne wyniki naszej firmy − powiedział Kasper Rorsted. − Jestem przekonany, że Henkel będzie sobie radzić doskonale również pod rządami Hansa Van Bylena jako nowego prezesa zarządu.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

1 maja 2016 r. stanowisko prezesa zarządu firmy Henkel objął Hans Van Bylen. Zastąpił on Kaspera Rorsteda, który zasiadał w zarządzie Henkla przez 11 lat. - Cieszy mnie, że Hans Van Bylen będzie stał na czele naszej spółki w przyszłości. Ze względu na swoje wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w firmie, wybitne zdolności zarządcze oraz pasję do biznesu – do marek, innowacji i konsumentów - pasuje on idealnie do tego stanowiska. Jesteśmy przekonani, że przyszłość naszej firmy jest w najlepszych rękach – powiedziała dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy.

– 2013 był kolejnym bardzo udanym rokiem dla naszej firmy. Pomimo trudnych warunków i silnej konkurencji na rynku, Henkel zrealizował założone cele finansowe i poczynił istotne postępy w realizacji strategii do 2016 r. – powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu firmy Henkel.

X