Jesteś tutaj

Sejm przyjął poprawki Senatu – 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm w dniu wczorajszym przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Zgodnie z nią 12 listopada 2018 r., poniedziałek po Święcie Niepodległości, ma być Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Senat zaproponował trzy poprawki do ustawy. Jedna z nich skreśla artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich, jak m.in. sklepy, hurtownie, czy domy towarowe.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sposobem na rozstrzygnięcie kwestii ograniczenia handlu w niedzielę powinno być wprowadzenie rozwiązań korzystnych dla pracowników wszystkich branż, a nie faworyzowanie bądź też pomijanie wybranych grup zawodowych – uważa Krajowa Izba Gospodarcza w związku z przyjęciem projektu ustawy ograniczającej handel w niedziele.   

Zgodnie z poprawkami senatu do projektu przepisów ustanawiających 12 listopada dniem wolnym, mają w ten dzień obowiązywać przepisy dotyczące ograniczenia handlu w niedziele i święta. W zapisach ustawy pojawiła się jednak luka umożliwiająca otworzenie sklepów – pisze „Rzeczpospolita”.

X

Przeczytaj również