Jesteś tutaj

Polska spada w rankingu Doing Business

Bank Światowy opublikował kolejną edycję raportu „Doing Business”, w którym opisuje i porównuje warunki prowadzenia biznesu w niemal wszystkich krajach świata. Polska znalazła się w rankingu na 33. miejscu, tracąc 6 pozycji w stosunku do ubiegłorocznego wyniku.

Najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu okazała się w tej edycji raportu Nowa Zelandia, drugą pozycję zajął Singapur, a trzecia była Dania. W ubiegłorocznej edycji Polska znalazła się na 27. miejscu, teraz spadła na 33.

Opracowywany przez Bank Światowy raport Doing Business publikowany jest co roku. Eksperci opisują i porównują warunki prowadzenia biznesu w 190 krajach świata. Bank Światowy, podczas przygotowywania rankingu, uwzględnia takie kwestie, jak m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, rejestrację nieruchomości, podatki, ochronę inwestorów, sądownictwo gospodarcze, a także uzyskanie pozwoleń, czy też procesy pozyskiwania kredytów dla firm.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sytuacja gospodarcza w Europie poprawia się, co wpływa na coraz lepsze perspektywy koniunktury w sektorze handlu i usług. Jednak zdaniem ekspertów banku DNB Bank Polska S.A., dynamiczny rozwój handlu elektronicznego i technologii cyfrowych wprowadzi do branży liczne zmiany. Najwięcej zyskają ci, którzy ekspansję online połączą z budową silnej społeczności klientów skupionych wokół ich marki. 

Została ogłoszona kolejna edycja Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego dla 113 krajów. W tym roku Polska zajęła 27 miejsce na świecie i 17 w Europie, tym samym znajdując się w grupie państw o najlepszych standardach żywności. 

X