Jesteś tutaj

Polska spada w rankingu Doing Business

Bank Światowy opublikował kolejną edycję raportu „Doing Business”, w którym opisuje i porównuje warunki prowadzenia biznesu w niemal wszystkich krajach świata. Polska znalazła się w rankingu na 33. miejscu, tracąc 6 pozycji w stosunku do ubiegłorocznego wyniku.

Najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu okazała się w tej edycji raportu Nowa Zelandia, drugą pozycję zajął Singapur, a trzecia była Dania. W ubiegłorocznej edycji Polska znalazła się na 27. miejscu, teraz spadła na 33.

Opracowywany przez Bank Światowy raport Doing Business publikowany jest co roku. Eksperci opisują i porównują warunki prowadzenia biznesu w 190 krajach świata. Bank Światowy, podczas przygotowywania rankingu, uwzględnia takie kwestie, jak m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, rejestrację nieruchomości, podatki, ochronę inwestorów, sądownictwo gospodarcze, a także uzyskanie pozwoleń, czy też procesy pozyskiwania kredytów dla firm.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w styczniu 2015 roku spadł o 0,5 punktu w stosunku do wartości sprzed miesiąca - podaje BIEC.
 

Problem z opóźnieniami zapłaty za sprzedane wyroby czy wykonane usługi dotyczy 63,7% firm biorących udział w 15. fali badania Bibby MSP Index, realizowanego na ogólnopolskiej próbie małych i średnich przedsiębiorstw. Zatory płatnicze stają się coraz większym problemem polskich firm – potwierdzają to wyniki badania „Portfel należności polskich przedsiębiorców”. Zjawisko to dotyka niemal każdej branży.

X