Jesteś tutaj

Pierwsza niedziela bez handlu – pierwsze nieprawidłowości

Rzecznik NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski przyznał, że związek został poinformowany o 50 przypadkach złamania zakazu handlu w niedziele. Skala nieprawidłowości może być jednak zdecydowanie większa. Główny Inspektorat Pracy przedstawi pełne dane dopiero w czwartek.

W związku z wprowadzeniem nowego prawa „Solidarność" uruchomiła specjalną telefoniczną infolinię oraz adres e-mail, dla chcących zgłaszać przypadki łamania prawa. Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność” stwierdził w rozmowie z PAP: – Zanotowaliśmy blisko 50 zgłoszeń. To niewiele. Wszystkie one były przekazywane do Państwowej Inspekcji Pracy.

Z danych uzyskanych przez portal money.pl wynika jednak, że skala zjawiska może być większa. W samej Małopolsce na infolinię PIP zgłoszono 24 przypadki. W jednym z przypadków nałożono mandat w wysokości 1 tys. zł. Mniej zgłoszeń zanotowano z województwie opolskim (6) i podlaskim (2).

Źródło: PAP, money.pl

foto: pixabay.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wczoraj odbyło się posiedzenie podkomisji  ds. rynku pracy. W jego trakcie dokonano poprawek w projekcie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Nie spodobały się one związkowcom z „Solidarności”.

Kilka dni temu senatorowie starali się uszczelnić ustawę dotyczącą zakazu handlu w niedziele i święta. Ich proponowane poprawki dotyczyły m.in. placówek gastronomicznych oraz powierzchni stacji benzynowych, które mogą być otwarte. Część z nich została jednak zawetowana.

X