Jesteś tutaj

Nowy trend handlowy w polskich miastach

Nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy, jednak o zupełnie innym charakterze niż centra handlowe powstanie we wschodniej Hali Mirowskiej - tzw. Hali Gwardii.  Pod jednym dachem na otwartej przestrzeni, mają znaleźć się drobni producenci, handlowcy oraz restauratorzy. Nie zabraknie również miejsca dla kucharzy, piekarzy i cukierników. To coraz powszechniejszy trend w dużych polskich miastach.

Stołeczny Ratusz zapowiedział, że Miasto rozstrzygnęło właśnie konkurs na trzyletni najem budynku. W konkursie złożono osiem ofert, z czego do kolejnego etapu zostało dopuszczonych siedem. Komisja konkursowa wzięła pod uwagę nie tylko oferowaną kwotę za najem. W konkursie liczą się także plany zagospodarowania i program działalności w hali. Hala Gwardii ma również pełnić "rolę centrum integrującego mieszkańców".

Zdjęcie: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości pewien zmian. Na antenie radio Tok Fm, zdradził plany rządu co do zmian w kontrowersyjnym temacie. 

Panattoni i CBRE prezentują raport „Confidence Index 2019/2020. Nastawienie do przyszłości w branżach logistycznej oraz produkcji i handlu zmieniło się nieznacznie w porównaniu do zeszłego roku Wskaźnik Poziomu Optymizmu w zakresie Logistyki i Łańcucha Dostaw w Polsce na lata 2019-2020 został określony na średnim poziomie 49 pkt., co stanowi wynik niższy od rezultatu uzyskanego w ubiegłym roku (57,4). Firmy logistyczne ponownie są bardziej pozytywnie nastawione do przyszłości (53,9 pkt.), niż przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe, korzystające z usług logistycznych (44 pkt.).

X

Przeczytaj również