Jesteś tutaj

Kodeks pracy potrzebuje zmian

Podczas piątkowej konferencji prasowej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska powiedziała, że panuje ogólna zgoda co do tego, że kodeks pracy wymaga zmiany. Nowe przepisy nie mogą zostać wprowadzone bez aprobaty stron, które przy nich pracowały.

W połowie marca Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończyła pracę. Opracowała ona propozycje zmian Kodeksu pracy m.in. wydłużenie czasu umów o pracę na okres próbny czy urlop w wymiarze 26 dni niezależnie od stażu pracy.

Propozycji komisji nie akceptuje NSZZ "Solidarność". Szef związku Piotr Duda oświadczył, ze jeśli rząd będzie forsować ten projekt, to związkowcy wyjdą na ulice. Negatywnie projekt oceniło również OPZZ. Zdaniem związku, część zaproponowanych rozwiązań jest nieczytelna i skomplikowana.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już od 1 stycznia 2019 r. najmniejsi polscy przedsiębiorcy zapłacą niższy ZUS. Teraz przepisy wprowadzające zmiany w tej kwestii trafią do Senatu. Potem od wejścia w życie będzie dzielił je już tylko podpis Prezydenta.

Split payment funkcjonuje od lipca br., a Ministerstwo Finansów już szykuje w nim zmiany. Mają być one odzewem na głos środowiska przedsiębiorców obawiających się o płynność finansową swoich firm. Za pomocą środków z konta VAT będzie można regulować zobowiązania wobec ZUS.

X