Jesteś tutaj

Firmy rodzinne apelują o uproszczenie systemu podatkowego

Uproszczenie przepisów podatkowych, obniżenie wysokości podatków i zmniejszenie kosztów pracy to główne postulaty polskich przedsiębiorstw rodzinnych – wynika z najnowszej edycji badania firm rodzinnych, które przeprowadziła firma doradcza KPMG. Ankietowane przedsiębiorstwa pytano m.in. o to, jakie są największe wyzwania, przed którymi obecnie stoją. Najczęściej wskazywano na rosnące koszty pracy (60% wskazań), niestabilność polityczną (41%) oraz rosnącą konkurencję (35%). Nieco rzadziej wymieniano pozyskiwanie wykwalifikowanej kadry (29%) i wzrost podatków (27%).

Kategoria: 

Podobne artykuły

Firmy w coraz większym stopniu zmagają się z rosnącym zjawiskiem niekontrolowanych odejść pracowników. W związku z tym są świadome znaczenia, jakie ma budowanie doświadczeń pracownika i na przestrzeni ostatnich miesięcy zainwestowały w obszar rozwoju i szkoleń pracowników oraz na bieżąco dostosowują politykę wynagradzania do specyfiki branży i rynku lokalnego.

Liderzy firm rodzinnych coraz optymistyczniej oceniają perspektywę rozwoju prowadzonych przez siebie biznesów. 84% z nich oczekuje wzrostu przychodów w kolejnych dwóch latach – to najwyższy wskaźnik od 2007 r. Właściciele polskich biznesów rodzinnych są jeszcze bardziej pozytywni w ocenie przyszłości, aż 93% badanych spodziewa się lepszych wyników – to wnioski z najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC „Global Family Business Survey 2018”.

X