Jesteś tutaj

Duży spadek liczby bezrobotnych

Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia w kwietniu br. spadła o 0,3 pkt. proc., osiągając poziom 6,3 proc. Spadek liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich województwach.

Liczba bezrobotnych w kwietniu br. wyniosła 1,04 mln osób i w porównaniu z marcem 2018 r.  spadła o 47,9 tys. osób (o 4,4%).

Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach, przy czym największy (procentowy) spadek był w: warmińsko-mazurskim- o 6,7% (4,1 tys. osób), zachodniopomorskim - o 6,1% (3,2 tys. osób), wielkopolskim - o 5,1% (o 3,1 tys. osób) i opolskim - o 4,9% (o 1,2 tys. osób).

Liczba bezrobotnych w kwietniu br. była o 208,4 tys. osób niższa niż przed rokiem. W kwietniu 2017 r. bezrobocie spadło o 0,4 punktu (z poziomu 8,0% w marcu do 7,6% w kwietniu). Od 1991 r. nigdy wskaźnik bezrobocia w kwietniu nie był niższy niż obecnie.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oszacowało, że bezrobocie w marcu br. wyniosło 6,6 proc. Oznacza to spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z lutym. W ubiegłym roku stopa bezrobocia wynosiła 8%, była więc o 1,4 pkt. proc. wyższa niż aktualnie.

Budownictwo, produkcja, handel i transport to branże, w których w 2015 roku spodziewany jest największy wzrost zatrudnienia. Na brak ofert pracy tradycyjnie nie będą też narzekać informatycy oraz osoby dobrze znające języki obce, zwłaszcza te mniej popularne. Jak przewiduje ManpowerGroup w I kw. tego roku zatrudnienie może wzrosnąć o 5%.

X