Jesteś tutaj

Coraz więcej Polaków robi zakupy za pomocą smartfonów

Sklepy tradycyjne wciąż pozostają najpopularniejszym kanałem sprzedaży w Polsce, ale szybko rośnie liczba osób dokonujących zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Już teraz 17% Polaków kupuje za pomocą smartfona przynajmniej raz w tygodniu, a 7% robi to codziennie. Dodatkowo 39% konsumentów opłaca codzienne zakupy używając płatności mobilnych – wynika z raportu firmy doradczej PwC „Polacy na zakupach. 5 filarów nowoczesnego handlu”.

Raport powstał na podstawie badania PwC „Global Consumer Insight Survey 2018” przeprowadzonego metodą CAWI w 27 krajach na reprezentatywnej próbie 22 481 osób. Liczba polskich ankietowanych wyniosła 350 osób.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W projekcie nowelizacji ustawy o VAT zawarto zapis o korzystaniu z kas online. Nowe urządzenia mają zastąpić dotychczas używane modele i automatycznie wysyłać dane o sprzedaży do fiskusa. Pozwoli to państwu na jeszcze dokładniejszą kontrolę obrotu sklepów.

20 września  w Niemczech rozpoczęło się 181. święto piwa - Oktoberfest. Zgodnie z tradycją w samo południe Dieter Reiter, burmistrz stolicy Bawarii (Monachium), odszpuntował pierwszą beczkę. Szacuje się, że festiwal odwiedza 6 mln gości. Tegoroczny Oktoberfest potrwa do 5 października.

X