Jesteś tutaj

Advertisement

CBRE podsumowało 2018 rok na rynku powierzchni magazynowej

Z raportu „Market View: Polski rynek logistyczny po IV kw. 2018” wynika, że w Polsce przybyło w ubiegłym roku niemal 2,2 mln mkw. powierzchni magazynowej. Łącznie w kraju funkcjonuje 15,7 mln mkw. magazynów.

W raporcie zaznaczono, że coraz większe zainteresowanie deweloperów wzbudzają działki w miejscowościach liczących około 100-200 tys. mieszkańców, szczególnie na północy kraju oraz w rejonie Poznania.

Aktualnie w całym kraju w budowie pozostaje prawie 2 mln mkw. powierzchni magazynowej – najwięcej na Górnym Śląsku – 488 tys. mkw., w centralnej Polsce 295 tys. mkw., we wschodniej 258 tys. mkw. i w rejonie Wrocławia 215 tys. mkw. W bieżącym roku deweloperzy oddali do użytku w centralnej Polsce ponad 730 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, co jest najlepszym wynikiem w skali kraju. Najmniej magazynów oddano do użytku w Warszawie – 25 tys. mkw.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W sektorze magazynowym popyt brutto sięgnął 3,7 mln mkw., zasoby powierzchni magazynowej powiększyły się o kolejne 2 mln mkw., a blisko 2 mln mkw. pozostaje w budowie. Ubiegły rok charakteryzował się także rekordową wartością transakcji inwestycyjnych – aż 1,84 mld euro. Firma doradcza JLL podsumowała sytuację na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce w 2018 r.

W pierwszym półroczu 2018 r. odnotowano utrzymujący się wysoki wskaźnik PKB – ok. 5%, co potwierdza dużą dynamikę inwestycji w poszczególnych segmentach rynku. W tym czasie zanotowano rekordową wartość zawartych transakcji, która wyniosła ponad 3 mld EUR, przy czym największy udział przypadł na segment nieruchomości handlowych – ok. 60% wszystkich transakcji na rynku inwestycyjnym.

X