Jesteś tutaj

Będą poprawki w projekcie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności

Komisje senackie, które miały zająć się poprawkami w projekcie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności zawiesiły prace w tej sprawie do drugiej połowy kwietnia. Poprawki do projekt wniosło Ministerstwo Środowiska. Projekt zakłada, że sklepy o powierzchni powyżej 250 mkw. będą musiały płacić 10 gr za każdy kilogram odpadów żywnościowych. Kwoty te miałyby wesprzeć organizacje pozarządowe, które przekazują jedzenie potrzebującym. Poprawki MŚ dotyczyć mają doprecyzowania, „ co jest jeszcze żywnością” a co już odpadem”.

Źródło: PAP

Foto: pixabay.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska ma ogromny potencjał w produkcji rolnej, o czym świadczy fakt, że 13% naszego eksportu stanowią produkty rolno-spożywcze. Jednocześnie nasz kraj znajduje się w czołówce państw Unii Europejskiej, które marnują żywność w największym stopniu.

2 marca komisje senackie rozpoczęły prace nad projektem ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. W projekcie ma znaleźć się zapis mówiący, że sklepy o powierzchni powyżej 250 mkw. będą płacić 10 gr za każdy kilogram odpadów żywnościowych. Z szacunkowych danych Komisji Europejskiej z 2012 r., które znalazły się w projekcie wynika, że rocznie w UE marnuje się 89 mln ton żywności czyli ok. 180 kg na osobę. 

X