Jesteś tutaj

Zarobki kierownika nie zależą od powierzchni sklepu

Sąd Najwyższy orzekł, że osoba pracująca na stanowisku store managera nie może zarabiać mniej, niż osoba zatrudniona na tym samym stanowisku i wykonująca te same zadania, ale w większym sklepie. Oznacza to, że wynagrodzenie nie może być uzależnione od wielkości placówki handlowej.

Skarżąca zatrudniona była na stanowisku store managera od 2009 r. W 2011 r. spółka wprowadziła podział obiektów na średnie, duże i mega, zmieniając przy okazji wynagrodzenie dla pracowników w zależności od wielkości placówki, w której pracowali. W 2014 r. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę, z której wynikało, że zarobki store managera różnią się w placówkach różnej wielkości. Wśród poszkodowanych znalazła się skrażąca. Sprawa trafiła do sądów kolejnych instancji, wszystkie z nich przyznały rację skarżącej. Sąd Najwyższy orzekł, że spółka nie przedstawiła dowodów uzasadniających znaczne zróżnicowanie wynagrodzeń, a metraż sklepu nie jest wystarczającym powodem takiego zróżnicowania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

300 uczniów wzięło udział w pilotażowym programie Akademii Umiejętności Eurocash dla wybranych szkół zawodowych i branżowych z województwa podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Wystartowała kolejna ogólnopolska kampania rekrutacyjna Lidla. Sieć poszukuje ponad 500 pracowników. Znajdą oni zatrudnienie między innymi w nowo otwieranych sklepach, sklepach sezonowych, magazynach i ponad 100 sklepach, do których prowadzone są bieżące rekrutacje.

X