Jesteś tutaj

Zarobki kierownika nie zależą od powierzchni sklepu

Sąd Najwyższy orzekł, że osoba pracująca na stanowisku store managera nie może zarabiać mniej, niż osoba zatrudniona na tym samym stanowisku i wykonująca te same zadania, ale w większym sklepie. Oznacza to, że wynagrodzenie nie może być uzależnione od wielkości placówki handlowej.

Skarżąca zatrudniona była na stanowisku store managera od 2009 r. W 2011 r. spółka wprowadziła podział obiektów na średnie, duże i mega, zmieniając przy okazji wynagrodzenie dla pracowników w zależności od wielkości placówki, w której pracowali. W 2014 r. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę, z której wynikało, że zarobki store managera różnią się w placówkach różnej wielkości. Wśród poszkodowanych znalazła się skrażąca. Sprawa trafiła do sądów kolejnych instancji, wszystkie z nich przyznały rację skarżącej. Sąd Najwyższy orzekł, że spółka nie przedstawiła dowodów uzasadniających znaczne zróżnicowanie wynagrodzeń, a metraż sklepu nie jest wystarczającym powodem takiego zróżnicowania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Specjaliści ds. sprzedaży są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Dane portalu Pracuj.pl pokazują, że tylko w III kwartale 2018 r. ofert pracy dla tego typu profesjonalistów było o ponad 10% więcej niż w poprzednim roku. Z badania Michael Page „Confidence Index” za II kwartał 2019 r. wynika natomiast, że 80% handlowców jest zadowolonych z ogólnych warunków zatrudnienia, a 67% również z wysokości pensji.

300 uczniów wzięło udział w pilotażowym programie Akademii Umiejętności Eurocash dla wybranych szkół zawodowych i branżowych z województwa podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

X