Jesteś tutaj

W Krośnie po miesiącu wycofali nocną prohibicję

Radni z Krosna przyznali się do błędu i miesiąc po przyjęciu uchwały ograniczającej nocną sprzedaż alkoholu, wycofali nowe prawo. Przychylili się do wniosku mieszkańców oraz prezydenta miasta, którzy nie chcieli w mieście nocnej prohibicji.

Podczas sesji Rady Miasta Krosna, dnia 31.08 wprowadzono ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach między 22 a 6 rano. Nowe prawo nie obejmowało lokali gastronomicznych, czyli miejsc w których można spożywać alkohol na miejscu. Za wprowadzeniem ograniczenia głosowało 17 radnych,  4 wstrzymało się od głosu. Wcześniej w mieście zorganizowano konsultacje społeczne – swoje zdanie wyraziło 311 osób, spośród ponad 38 tys. uprawnionych do głosowania.

Wprowadzenie nowego prawa spowodowało sprzeciw mieszkańców oraz lokalnych detalistów. W sklepach zbierano podpisy pod wnioskiem o uchylenie uchwały. Zebrano ich ok. 2 tysiące. Dwa tygodnie później czwórka radnych wyszła z inicjatywą o uchylenie uchwały. Podobnie zareagował prezydent miasta.

Podczas sesji Rady Miasta ponownie pochylono się nad kwestią ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy. Podczas głosowania 11 radnych opowiedziało się za uchyleniem zakazu, 5 było przeciw, 2 wstrzymało się.

Źródło: krosno24.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Radni z Tomaszowa Mazowieckiego będą głosowali nad wprowadzeniem nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Do biura Rady Miejskiej wpłynął wniosek w tej sprawie. Będzie on rozpatrywany podczas sesji jeszcze w sierpniu.

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

X