Jesteś tutaj

Terminale do płatności bezgotówkowych coraz popularniejsze

W Polsce działa ponad 600 tys. terminali płatniczych. Do końca bieżącego roku ma pojawić się 100 tys. nowych urządzeń. Wynika to z coraz większej popularności transakcji bezgotówkowych wśród Polaków.

Narodowy Bank Polski oszacował, że 38,5 mln Polaków posiada 39 mln kart płatniczych. W ciągu roku liczba ta wzrosła o 2,2 mln. Zwiększyła się także wartość transakcji dokonywanych przy ich użyciu. W pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku było to 70 mld zł (+9,9 mld. zł w stosunku do analogicznego okresu 2016 r.)

W 2017 r. liczba terminali zwiększyła się o 88 tys. osiągając liczbę 624 tys. W tym roku ma się ona powiększyć o kolejne 100 tys. Zmniejszy to liczbę 21 mln placówek handlowych, które nie akceptują płatności bezgotówkowych.

Źródło: money.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć stacji paliw Orlen testuje rozwiązanie polegające na płatnościach przy pomocy telefonu komórkowego – Orlen Pay. W tej chwili trwają testy z udziałem pracowników stacji paliw. Docelowo system płatności ma obowiązywać we wszystkich obiektach sieci.

Mastercard i Polskie ePłatności rozpoczęły pilotaż rozwiązania SoftPOS, w ramach którego smartfon będzie jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych w punkcie sprzedaży. Zostało ono opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, aby umożliwić im prowadzenie działalności w prostszy i bezpieczniejszy sposób.

X

Przeczytaj również