Jesteś tutaj

Advertisement

„Społem” PSS Kielce z własną maskotką

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców Kielce w oryginalny sposób włączyła się w nurt "pluszakowy". Przy okazji promocji zorganizowanej w jednym ze sklepów sieci, spółdzielcy zaprezentowali swoją maskotkę – Stefcia. Jego imię nie jest przypadkowe.

Nawiązuje do Stefana Żeromskiego, który z jednej strony związany był z Kielecczyzną, z drugiej zaś należał do pionierów i propagatorów idei spółdzielczości w Polsce. Był on też autorem hasła "Społem", które potem stało się elementem nazwy polskich spółdzielni handlowych i produkcyjnych. Taki tytuł nosił ponadto wydawany przez pisarza pierwszy dwutygodnik propagujący ideę spółdzielczości, którego pierwszy numer ukazał się w 1906 r.

Maskotka obecna jest również na meczach akademickiego klubu AZS UJK Kielce. Pluszaka-maskotkę można zdobyć w ramach akcji lojalnościowej sieci, robiąc zakupy w sklepie nr 10, należącym do kieleckiej spółdzielni.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Społem Olsztyn otworzyło dziesiąty sklep pod szyldem Gama, tym razem w Szczytnie. Sklep o powierzchni handlowej 180 mkw. zlokalizowany jest w centrum miasta. Został w ciągu kilku dni dostosowany do standardów sieci Gama. Wymieniono również sprzęt chłodniczy, na energooszczędny.

W dniach od 12 do 14 września we wszystkich sklepach Stokrotka w całej Polsce odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin pod nazwą "Wyprawka dla żaka PCK ze Stokrotką". Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż.

X