Jesteś tutaj

Sklep mięsny na stacji paliw

Pierwszy w Polsce sklep mięsny przy stacji paliw Lotos działa od 1 marca w Szczecinie, w pobliżu Szosy Stargardzkiej. Prowadzi go firma Bohun. – Chcemy przetestować nowy koncept sprzedaży, a jeśli sprawdzi się w takiej lokalizacji, mamy pomysł na jego rozwój – zapowiedział prezes Bohuna.

Bohun chce wyjść w kierunku klienta, ułatwiając życie tym, którzy cenią swój czas i chętnie korzystają z coraz bogatszej oferty zakupowej na stacjach paliw. Dodatkowym walorem nietypowej lokalizacji jest prawna możliwość otwarcia sklepu we wszystkie niedziele i inne dni wolne. – Jednak naszym celem nie jest handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje nam takie możliwości  – zauważył Mariusz Borawski, prezes Bohuna. – Wspólnie z naszymi partnerami chcemy przetestować nowy koncept sklepu mięsnego z bogatą ofertą asortymentową, uzupełnioną o kawę, przekąski, słodycze. Pierwsze reakcje klientów są entuzjastyczne – dodał.

Codzienne zakupy na stacjach paliw w krajach zachodniej Europy są czymś zupełnie normalnym, a także i w Polsce zyskują na popularności. Operatorzy stacji wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, poszerzając asortyment nawet do 2-3 tysięcy produktów na półkach. Jednak sklep mięsny w takim miejscu jest czymś nowym. Czy ten pomysł się sprawdzi? – Wzrost popularności formatów convenience to jeden z najszybciej  rozwijających się trendów dzisiejszego handlu – stwierdził prezes Borawski. – Zamierzamy go wykorzystać, a dodatkowo, dzięki porozumieniu z siecią kawiarni Columbus Cafe wzbogacimy ofertę mięsną o kawę, szybkie przekąski, ciasta. Jeśli nasz koncept zda egzamin, pójdziemy dalej – rozwijając go w formie franczyzy we współpracy z dużą siecią paliw.

Sklep przy Szosie Stargardzkiej czynny jest obecnie od 7 do 19, od poniedziałku do soboty. W pierwszą niedzielę marca był otwarty testowo, w kolejne niedziele będzie zamknięty. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Stacje benzynowe miały być głównym wygranym wprowadzonego od marca ograniczenia handlu w niedziele. Zanotowano nieznaczny wzrost obrotów, ale dużo mniejszy niż się spodziewano.

PKN ORLEN udostępnił klientom pierwszą stację paliw w formacie drive through. To unikatowe na skalę europejską rozwiązanie jest odpowiedzią na oczekiwania klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. O zaletach ORLEN Drive, na którym można zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za wszystkie usługi bez konieczności wysiadania z auta można się przekonać w Miejscu Obsługi Podróżnych w Michałowicach, na trasie Łódź - Wrocław.

X