Jesteś tutaj

Sieci handlowe zatrudniają seniorów

Brak rąk do pracy okazuje się jednym z poważniejszych problemów, jakie dotykają handlu w ostatnim czasie. Sieci detaliczne starają się przyciągać nowych pracowników podwyżkami płac, bonusami czy pakietami medycznymi. Teraz chcąc zapełnić wakaty proponują pracę seniorom.

Sieci szukają przeważnie osób na stanowiska kasjer-sprzedawca. Wśród obowiązków wymienia się obsługę klienta przy kasie oraz rozkładanie towarów na półkach. Właśnie druga z tych czynności okazywała się problemem dla seniorów, którzy twierdzą, że fizycznie są w stanie tego robić.

Chcąc ich przyciągnąć, sieci proponują więc pracę tylko w charakterze kasjera, obsługującego osoby przy kasie. Opcja ta ma zainteresować szczególnie seniorów. Jednocześnie wprowadza się też stanowiska, na których głównym zadaniem jest rozkładanie towarów na półkach. Tutaj zainteresowani mają być głównie studenci.

Pierwszą siecią wprowadzającą taki system jest Biedronka. Można przypuszczać, że inne sieci pójdą jej śladem, ze względu na coraz większe braki kadrowe, zwłaszcza w dużych miastach.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wzrasta zainteresowanie programami lojalnościowymi – obecnie ponad 40 proc. nabywców deklaruje, że zawsze lub często bierze w nich udział. Na przestrzeni ostatnich lat odsetek ten utrzymuje tendencję wzrostową. W porównaniu z rokiem 2014 wzrósł o 15 punktów procentowych. Instytut GfK przeanalizował, który z programów lojalnościowych okazał się najbardziej skuteczny.

Aż 68% osób po 55. roku życia przynosi gazetki bezpośrednio ze sklepu do domu. Ponad 70% ankietowanych analizuje publikację dłużej niż 10 minut. 51% konsumentów po przeczytaniu chowa ją do torby na zakupy. Aż 95% respondentów zestawia ze sobą oferty kilku sieci jednocześnie.

X