Jesteś tutaj

Advertisement

Sieć Passa celuje w ponad 100 sklepów

Grupa Passa, do której na chwilę obecną należy 61 placówek ze 100% polskim kapitałem, planuje w najbliższym czasie przekroczyć liczbę 100 sklepów.

Historia Grupy Polskich Sklepów Passa zaczęła się w 2011 r., kiedy czterech właścicieli dużych, regionalnych sieci podkarpackich podjęło decyzję o współpracy i założeniu Grupy Zakupowej Passa, która będzie wspierać polski handel i polskich przedsiębiorców.  Początkowo było to 20 placówek, ale w wyniku dynamicznego rozwoju sieć systematycznie się powiększa.

– Mamy niezaprzeczalne atuty, które przekonują franczyzobiorców do współpracy z naszą siecią – mówi Aleksandra Mikołajczyk, Prezes Zarządu Grupy Polskich Sklepów Passa. – Nasi partnerzy są cały czas właścicielami swojego biznesu i sami decydują o jego prowadzeniu. To my płacimy im wynagrodzenie, a nie oni nam. Wzajemne partnerstwo to dla nas nie tylko hasło, ale faktyczne działania – gwarantujemy na przykład, że bez zgody franczyzobiorcy nie otworzymy kolejnego sklepu w jego pobliżu. Ponadto każdy właściciel sklepu zrzeszonego w Grupie Passa ma zapewnione bardzo dobre warunki zakupowe, wynikające z siły nabywczej Grupy. Pomagamy franczyzobiorcom w usprawnianiu ich pracy – zapewniamy stałą opiekę koordynatora, oferujemy zintegrowany system informatyczny do obsługi sklepu. Każdy właściciel sklepu zrzeszonego w Grupie otrzymuje również kompleksowe wsparcie promocyjne i marketingowe w postaci: gazetek, plakatów, banerów, bilbordów, spotów radiowych czy konkursów konsumenckich, mających na celu budowanie lojalności klientów, a także powiększenie koszyka sprzedażowego sklepów. Niedawno właśnie zakończyliśmy II edycję loterii Pasja Wygrywania, w której główną nagrodą był Citroën C3.

Na chwilę obecną sieć Passa skupia się na Podkarpaciu i Małopolsce, ale nie wyklucza w przyszłości ekspansji na inne regiony. Obecnie pracuje ze sklepami, które mają minimum 150 mkw. powierzchni, natomiast górnej granicy nie wyznacza, w związku z czym w sieci funkcjonują zarówno sklepy o powierzchni 150 mkw., jak i sklepy między 500 a 1000 mkw.

– System franczyzowy sieci Passa daje partnerom poczucie swobody i niezależności – kontynuuje Prezes. – My przekazujemy know-how i dbamy o to, aby spełnione były pewne określone standardy, jak wystrój sklepu, wizualizacje, stroje personelu itp., wskazujemy też wartościowych dostawców, u których sklepy muszą dokonać minimum 60% zakupów. Średnia udziałów w zakupach u naszych dostawców to jednak aż 85%, co doskonale pokazuje, że franczyzobiorcy Passy doceniają wynegocjowane u dostawców sieci bardzo dobre warunki.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Lubań położony w województwie dolnośląskim jest kolejnym miastem, w którym radni przegłosowali ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu. Przedstawiciele władz miejskich byli podczas głosowania podzieleni. Spośród 18 radnych, 9 opowiedziało się za projektem, 7 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Immochan, deweloper, zarządca i komercjalizator 22 Centrów Handlowych Auchan w Polsce, rozpoczyna prace nad nową inwestycją. Na granicy dwóch podwarszawskich miejscowości Kobyłki i Wołomina powstanie Ossów Park - nowoczesne centrum handlowe trzeciej generacji o powierzchni GLA 55 tys. mkw. Obecnie trwają prace projektowe. 

X