Jesteś tutaj

Sąd odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami

Sąd restrukturyzacyjny w Warszawie odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami. Część wierzycieli miało zastrzeżenia do układu, dotyczące np. niepowołanie na czas w jednym z postępowań rady wierzycieli. Sąd w swojej decyzji uwzględnił te zastrzeżenia.

Stwierdzono również, że nie wszystkie propozycje układowe były znane wszystkim wierzycielom przed i w trakcie głosowania zgromadzenia wierzycieli. Wierzyciele nie posiadali także pełnej wiedzy na temat tego, czy propozycje układowe są realne do wykonania.

Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że procedura głosowania nie zgadzała się w pełni z zasadą jawności i transparentności postępowania restrukturyzacyjnego. Wierzycieli zostali pozbawieni prawa do informacji, będącego podstawową gwarancją procesową.

Postanowienie nie jest prawomocne, a stronom przysługuje zażalenie od decyzji.

Źródło: Biznes PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen w rozmowie z PAP Biznes przyznał, że jeśli wyniki analiz Ruchu będą pozytywne, płocki koncern będzie mógł kupić pogrążoną w kłopotach finansowych spółkę.

„RUCH” S.A. w restrukturyzacji informuje o wznowieniu regularnych dostaw prasy, wynikających z zawarcia nowych umów z największymi wydawnictwami.

X