Jesteś tutaj

Rynek magazynowy wkracza na teren wschodniej polski

Sektor magazynowy w Polsce od 2016 r. znajduje się na ciągłej fali wzrostu. Ze względu na duże zainteresowanie m.in. sieci handlowych, popyt w 2017 r. okazał się rekordowy – 3,9 mln mkw. Deweloperzy z coraz większą uwagą przyglądają się wschodniej części kraju, ze względu na realizowane tam inwestycje w infrastrukturę i dostępność siły roboczej.

Nowe obiekty magazynowe budowane są przede wszystkim na obszarach, mających dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową i zapewniających dostęp do pracowników. W ostatnim czasie widać większe zainteresowanie tzw. rynkami wschodzącymi, czyli wschodnim obszarem polski, m.in. Olsztynem czy Białymstokiem, które z uwagi na realizowane inwestycje w sieć drogową oraz wysoką dostępność pracowników, zyskują coraz bardziej na znaczeniu.

Źródło: JLL za Pulsem Biznesu

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Pierwsze półrocze tego roku było rekordowe dla rynku powierzchni magazynowych. Aktywni byli zarówno deweloperzy, którzy oddali do użytku ponad 740 tys. mkw. nowych magazynów, jak i najemcy. W niektórych regionach Polski wskaźnik wolnych magazynów do wynajęcia nie przekroczył 1 proc. Eksperci Colliers oceniają, że na znaczeniu będą zyskiwać rynki regionalne. Najemcy mogą się też spodziewać podwyżek czynszów.

Redefine Properties został właścicielem dziesięciu magazynów w Polsce. Transakcja opiewająca na kwotę 823 mln zł dotyczyła obiektów wynajętych m.in. przez Eurocash, Carrefour i Kaufland.

X

Przeczytaj również