Jesteś tutaj

Ruch chce sprzedać kioski

Spółka Ruch zamierza wyodrębnić część detaliczną i sprzedać ją, by poprawić rentowność. Na sprzedaż zostanie wystawione 1700 kiosków własnych oraz 500 wynajmowanych. Nowy właściciel ma razem z kioskami przejąć także znak towarowy.

W kwietniu powołano spółkę Ruch Detal, która została wyodrębniona jako dział odsługujący sprzedaż detaliczną. Generuje ona około 60% przychodów Ruch S.A. Jej sprzedaż ma polepszyć rentowność spółki. Zobowiązania krótkoterminowe wzrosły w ubiegłym roku z 453,6 mln zł do 551,1 mln zł. Zmniejszył się natomiast przychód, z 1,46 do 1,34 mld zł.

Prezes Ruchu twierdzi, że przy pomocy konsorcjum doradczego i banku uda się znaleźć inwestora w 2019 r. Nie wiadomo jaka będzie cena za dział detaliczny. W 2016  r. chciała go kupić Poczta Polska za cenę około 30 mln zł.

Po sprzedaży części detalicznej Ruch zajmować się będzie nadal kolportażem prasy i prenumeratami dostarczanymi do sieci handlowych i indywidualnych punktów.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ruch ma kłopoty finansowe i szuka sposobu na wyjście z nich. Pomóc ma w tym zmiana strategii biznesowej oraz rozwój oferowanych usług. Jednym z pomysłów okazuje się zaproponowanie klientom hot-dogów oraz kawy.

Podpisana została umowa pomiędzy spółką Lurena Investments, będącą właścicielem Ruchu oraz Alior Bank. Porozumienie przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla spółki Ruch S.A. oraz znalezienie dla niej docelowego inwestora.

X