Jesteś tutaj

Poznań ogranicza sprzedaż alkoholu

Poznańscy radni wykorzystali zapisy umożliwiające wprowadzenie nocnej sprzedaży alkoholu. W godzinach od 22 do 6 klienci nie kupią alkoholu w sklepach na Starym Mieście. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent zaproponował radnym wprowadzenie zakazu w godzinach między 23, a 6. Radni zdecydowali jednak przesunąć ramy obowiązywania zakazu o godzinę – na 22.

Nowe prawo dotyczyć będzie 240, z około tysiąca punktów handlowych sprzedających alkohol w Poznaniu. Zdaniem części radnych nowe prawo ma zmniejszyć problem zakłócania spokoju w nocy, w tej części miasta oraz dotyczyć głównie sklepów całodobowych. Dotknie on jednak znacznie szersze grono detalistów, która swoje placówki ma czynne do godziny 23. Wprowadzenie nowych przepisów skutkuje skróceniem czasu pracy tych obiektów, a tym samym zmniejszeniem zysków.

Źródło: Głos Wielkopolski

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Radni z Białej Podlaskiej uchylili ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, które obowiązywało niecałe pół roku. Zdaniem władz miasta takie rozwiązanie nie ograniczyło problemu sprzedaży alkoholu, odczuli je natomiast negatywnie miejscy detaliści.

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

X