Jesteś tutaj

Poznań ogranicza sprzedaż alkoholu

Poznańscy radni wykorzystali zapisy umożliwiające wprowadzenie nocnej sprzedaży alkoholu. W godzinach od 22 do 6 klienci nie kupią alkoholu w sklepach na Starym Mieście. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent zaproponował radnym wprowadzenie zakazu w godzinach między 23, a 6. Radni zdecydowali jednak przesunąć ramy obowiązywania zakazu o godzinę – na 22.

Nowe prawo dotyczyć będzie 240, z około tysiąca punktów handlowych sprzedających alkohol w Poznaniu. Zdaniem części radnych nowe prawo ma zmniejszyć problem zakłócania spokoju w nocy, w tej części miasta oraz dotyczyć głównie sklepów całodobowych. Dotknie on jednak znacznie szersze grono detalistów, która swoje placówki ma czynne do godziny 23. Wprowadzenie nowych przepisów skutkuje skróceniem czasu pracy tych obiektów, a tym samym zmniejszeniem zysków.

Źródło: Głos Wielkopolski

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

W obrębie Starego Miasta funkcjonuje nocny zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach. Radni dzielnicowi chcieli pójść o krok dalej i zamierzali ograniczyć liczbę placówek handlujących alkoholem. Nie zgodziła się na to Rada Miasta.

X