Jesteś tutaj

Poznań ogranicza sprzedaż alkoholu

Poznańscy radni wykorzystali zapisy umożliwiające wprowadzenie nocnej sprzedaży alkoholu. W godzinach od 22 do 6 klienci nie kupią alkoholu w sklepach na Starym Mieście. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent zaproponował radnym wprowadzenie zakazu w godzinach między 23, a 6. Radni zdecydowali jednak przesunąć ramy obowiązywania zakazu o godzinę – na 22.

Nowe prawo dotyczyć będzie 240, z około tysiąca punktów handlowych sprzedających alkohol w Poznaniu. Zdaniem części radnych nowe prawo ma zmniejszyć problem zakłócania spokoju w nocy, w tej części miasta oraz dotyczyć głównie sklepów całodobowych. Dotknie on jednak znacznie szersze grono detalistów, która swoje placówki ma czynne do godziny 23. Wprowadzenie nowych przepisów skutkuje skróceniem czasu pracy tych obiektów, a tym samym zmniejszeniem zysków.

Źródło: Głos Wielkopolski

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Lubań położony w województwie dolnośląskim jest kolejnym miastem, w którym radni przegłosowali ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu. Przedstawiciele władz miejskich byli podczas głosowania podzieleni. Spośród 18 radnych, 9 opowiedziało się za projektem, 7 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Sopoccy radni zamierzają wspólnie z detalistami ograniczyć sprzedaż alkoholu po godzinie 24. Na spotkaniu, do którego ma dojść 10 kwietnia, władze miasta przedstawią propozycję listu intencyjnego w tej sprawie.

X