Jesteś tutaj

Nowy prezes zarządu firmy Henkel

Firma Henkel poinformowała, że obecny prezes zarządu Hans Van Bylen, z powodów osobistych, rezygnuje ze sprawowania dalszych obowiązków. Związany był on z firmą Henkel od blisko 35 lat – przez 15 lat zasiadał w zarządzie, a przez 4 lata sprawował funkcję CEO. Z dniem 1 stycznia 2020 r. jego stanowisko obejmie Carsten Knobel, który pracuje w firmie Henkel od 1995 r.

– Po około 35 latach pracy w Henklu, uznałem, że jest to odpowiedni czas, by dokonać zmiany w ścisłym kierownictwie. Ze względów osobistych, nie będę ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego zarządu. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i moim kolegom z zarządu za ich zaangażowanie, a także członkom komisji nadzorczych za ich nieocenione wsparcie – powiedział Hans Van Bylen. – Cieszę się, że moim następcą będzie jeden z członków zarządu, Carsten Knobel. Jestem przekonany, że Henkel pod jego przywództwem będzie odnosił kolejne sukcesy.  

Carsten Knobel urodził się w 1969 roku w Marburgu. Ukończył studia na kierunku Chemia Techniczna na Politechnice Berlińskiej oraz studia MBA. Karierę w firmie Henkel rozpoczął w 1995 r. jako asystent członka zarządu odpowiedzialnego za badania i rozwój. Następnie dołączył do działu Beauty Care, obejmując kolejno stanowiska Dyrektora ds. Strategii Korporacyjnej i Kontrolingu (Head of Corporate Strategy & Controlling) i Dyrektora Finansowego. W 2012 r. został mianowany Dyrektorem Finansowym/CFO firmy Henkel. Carsten Knobel jest także członkiem Rady Nadzorczej Lufthansy oraz pełni funkcję wiceprezesa Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Fortuna Düsseldorf. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska. 

– 2014 był udanym rokiem dla naszej firmy. Henkel zrealizował założone cele finansowe i poczynił duże postępy w realizacji strategii do 2016 r. – powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu Henkel.

X

Przeczytaj również