Jesteś tutaj

Niewielu detalistów łamało niedzielny zakaz handlu

Ponad 8,3 tys. skontrolowanych placówek i tylko w 7 procentach przypadków sklepy zostały otwarte wbrew prawu. Tak wynika z danych przedstawionych przez Państwową Inspekcję Pracy.

Jak podkreślono, kontrole wykazały wysoki stopień respektowania przepisów ustawy. W sprawdzanie funkcjonowania nowego prawa zaangażowano do tej pory ponad 900 inspektorów pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy na skutek kontroli nałożyła 223 mandaty na łączną kwotę sięgającą 240 tys. zł. Skierowano także 242 wnioski o ukaranie do sądu. Inspektorzy zastosowali również w 145 przypadkach „środki oddziaływania wychowawczego”.

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy i Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawili wstępne dane dotyczące funkcjonowania przepisów ograniczających handel w niedzielę.

W drugą niedzielę objętą przepisami ograniczającymi handel, 18 marca, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy skontrolowali ok. 2 tys. sklepów – poinformował Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. Dodał, że na telefoniczną infolinię wpłynęło 416 zgłoszeń dotyczących łamania nowych przepisów.

X

Przeczytaj również