Jesteś tutaj

Advertisement

Netto: Stypendyści trzeciej edycji „Skoku w marzenia” wybrani

10 tys. zł dla każdego z 10 sportowców – Rada Funduszu programu „Skok w marzenia” po raz trzeci zdecydowała o przyznaniu stypendiów. Wspólny projekt Fundacji Moniki Pyrek oraz Sieci Netto pomaga nieprzerwanie od trzech lat realizować sportowe marzenia młodym osobom. Dzięki programowi mogą one liczyć na wsparcie finansowe oraz merytoryczne na każdym etapie swojej kariery.

Do trzeciej edycji programu zgłosiły się dziesiątki młodych osób, które poszukują wsparcia w rozwoju swojej sportowej kariery. „Skok w marzenia” jest odpowiedzią na ich potrzeby, bowiem w ramach działania Funduszu, każdy ze stypendystów otrzymuje roczne stypendium w wysokości 10 tys. zł, a także bezcenne wsparcie członków Rady, w tym Moniki Pyrek czy Aleksandra Doby.

Jak co roku, wybór nie był prosty. Sportowcy reprezentują wysoki poziom i często już w tak młodym wieku i na tym etapie kariery mogą pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami sportowymi. Zgodnie z decyzją Rady Funduszu w tym roku do grona zwycięzców dołączyli:

1. Konrad Burawski – kolarstwo torowe; zdobywca m.in. I miejsca w sprincie w Pucharze Polski.

2. Radosław Furmański – żeglarstwo; zdobywca II miejsca w regatach o Pucharu Świata World Sailing w Miami w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X w kategorii Senior; trzykrotny Mistrz Polski Seniorów.

3. Zuzanna Herasimowicz – pływanie; I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów.

4. Mateusz Krzemiński – short track, zdobywca m.in. Pucharu Europy Juniorów; II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów.

5. Hanna Popko – narciarstwo biegowe; I miejsce w klasyfikacji generalnej juniorek C w Pucharze Grupy Azoty PZN; dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN w narciarstwie biegowym; dwa złote medale w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

6. Aleksandra Rudzińska – wspinaczka sportowa; złoty medal MŚ 2018 we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas; II miejsce w Pucharze Świata 2019 we wspinaczce sportowej.

7. Pia Skrzyszowska – lekkoatletyka – bieg przez płotki; drugi wynik na listach światowych U20 na 60 m ppł, 3 wynik na listach europejskich U20 na 60 m.

W tym roku Rada Funduszu, zgodnie z obowiązującym regulaminem, zdecydowała o przedłużeniu trzech stypendiów z poprzedniego roku. Swoje sportowe marzenia pod okiem Moniki Pyrek nadal mogą rozwijać:

1. Robert Rzepka – kolarstwo; dwukrotny zdobywca I miejsca w Pucharze Polski, a także brązowy medalista w Międzynarodowym Wyścigu UCI Belgia.

2. Julia Sanecka – triathlon; brązowa medalistka w Pucharze Europy Juniorów w Triathlonie oraz zdobywczyni wielu innych nagród.

3. Marcelina Witek – lekkoatletyka – rzut oszczepem; zdobywczyni pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku oraz w Mistrzostwach Polski w Suwałkach, a także III miejsca w Mistrzostwach Europy.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rada Funduszu programu Skok w Marzenia Moniki Pyrek i Netto, już po raz drugi wybrała 10 młodych i zdolnych sportowców, którzy otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł. To wspólna inicjatywa Fundacji Moniki Pyrek oraz sieci handlowej Netto, której celem jest udzielenie wsparcia finansowego i merytorycznego młodym i zdolnym sportowcom.

Netto wystartowało z kolejną odsłoną kampanii „TatoWie: warto znać się na owocach i warzywach”, której celem jest zachęcenie klientów do spożywania świeżych produktów. Marka zaprosiła do udziału w kampanii 8 znanych blogerów.

X

Przeczytaj również