Jesteś tutaj

Największy sklep Baltony na Lotnisku Chopina otwarty

W styczniu 2019 r. PHZ Baltona otworzyła największy sklep wolnocłowy na Lotnisku Chopina. Tym samym spółka zakończyła około 70% inwestycji prowadzonej na Okęciu. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się na wiosnę tego roku.

Rok 2018 był dla Baltony intensywny pod względem realizowanych inwestycji. Spółka otworzyła swoje sklepy na lotniskach w Tallinie i we Wrocławiu, a także zakończyła większość z 14 adaptacji prowadzonych na Lotnisku Chopina. Uwieńczeniem dotychczasowych prac jest otwarcie największego sklepu wolnocłowego, tuż za strefą bezpieczeństwa w Terminalu 2. Koszty adaptacji flagowego sklepu pochłonęły niemal połowę budżetu przeznaczonego na inwestycję na Okęciu, czyli przeszło 20 mln zł. Sklep Baltona Duty Free liczy 1200 mkw.

Otwarcie największego sklepu Baltona Duty Free, jak i prace prowadzone na pozostałych powierzchniach handlowych zgodne są z zakładanym przez spółkę harmonogramem, a całość inwestycji zakończona zostanie na wiosnę tego roku. Docelowo Baltona będzie operatorem 4 sklepów Duty Free, 3 butików oraz 7 sklepów typu „convenience”. Multistore Baltona Duty Free jest 11-tym sklepem otwartym od momentu rozpoczęcia prac adaptacyjnych.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od początku lipca duża część sklepów na Lotnisku Chopina w Warszawie została zamknięta. Rebranding 14 placówek związany jest z przekazaniem lokali sieci PZH Baltona. Łączna powierzchnia handlowa wszystkich lokali sieci wyniesie 3 tys. mkw.

Sieć sklepów wolnocłowych Baltona może być spokojna o swoją przyszłość. Po sześciu latach sporów sądowych doszło do porozumienia z Państwowym Portem Lotniczym. Zawarto ugodę w związku z konfliktem dotyczącym wynajmu powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina w Warszawie.

X

Przeczytaj również