Jesteś tutaj

Lidl otworzy nowe centrum dystrybucyjne

W marcu Lidl Polska otworzy w Bydgoskim Parku. Magazyn o powierzchni 45 tys. m2 i będzie zaopatrywał sklepy Lidl w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim – podaje wyborcza.biz.

Budynek jest ekologiczny. Zastosowano w nim odzysk ciepła z instalacji chłodniczej oraz instalację grzewczą podposadzkową na powierzchni ok. 33 tys. m2. Część chłodnicza hali o powierzchni ok. 12 tys. m2 wyposażona została w urządzenia, które wykorzystają właściwości fizyczne oraz chemiczne amoniaku. Przyjazne dla środowiska jest także rozwiązanie polegające na wykorzystaniu wód deszczowych do instalacji sanitarnych oraz nawadniania terenów zielonych.

Źródło; wyborcza.biz.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W 2015 r. i kolejnych latach sieć Lidl w Polsce zamierza się rozwijać w tempie ponad 30 sklepów rocznie.

13 sierpnia przy ul. Harcerskiej otwarty zostanie pierwszy sklep Lidl w Mosinie. Obiekt ten ma powierzchnię sali sprzedaży około 900 m2. Do obsługi sklepu zatrudnionych zostało 20 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 21:00, a w niedzielę od 9:00 do 18:00. Dodatkowo dla wygody zmotoryzowanych klientów przygotowano 60 miejsc parkingowych.

X