Jesteś tutaj

Lidl otworzy nowe centrum dystrybucyjne

W marcu Lidl Polska otworzy w Bydgoskim Parku. Magazyn o powierzchni 45 tys. m2 i będzie zaopatrywał sklepy Lidl w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim – podaje wyborcza.biz.

Budynek jest ekologiczny. Zastosowano w nim odzysk ciepła z instalacji chłodniczej oraz instalację grzewczą podposadzkową na powierzchni ok. 33 tys. m2. Część chłodnicza hali o powierzchni ok. 12 tys. m2 wyposażona została w urządzenia, które wykorzystają właściwości fizyczne oraz chemiczne amoniaku. Przyjazne dla środowiska jest także rozwiązanie polegające na wykorzystaniu wód deszczowych do instalacji sanitarnych oraz nawadniania terenów zielonych.

Źródło; wyborcza.biz.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Podczas trzydniowej (28-30 listopada) akcji zbierania żywności, zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, wzięło udział ponad 180 sklepów Lidl na terenie całego kraju. Dzięki ofiarności klientów sklepów Lidl wolontariusze zebrali ponad 50 000 kilogramów żywności, która trafi do podopiecznych organizacji charytatywnych współpracujących z Bankami Żywności.

Kolporter we współpracy z firmą Lidl Polska planuje w bieżącym roku uruchomić blisko 50 nowych saloników, zlokalizowanych w sklepach sieci Lidl. Firmy współpracują ze sobą od 2014 r., w tym czasie w obiektach należących do niemieckiego dyskontu powstało 20 saloników.

X