Jesteś tutaj

Lidl otworzy nowe centrum dystrybucyjne

W marcu Lidl Polska otworzy w Bydgoskim Parku. Magazyn o powierzchni 45 tys. m2 i będzie zaopatrywał sklepy Lidl w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim – podaje wyborcza.biz.

Budynek jest ekologiczny. Zastosowano w nim odzysk ciepła z instalacji chłodniczej oraz instalację grzewczą podposadzkową na powierzchni ok. 33 tys. m2. Część chłodnicza hali o powierzchni ok. 12 tys. m2 wyposażona została w urządzenia, które wykorzystają właściwości fizyczne oraz chemiczne amoniaku. Przyjazne dla środowiska jest także rozwiązanie polegające na wykorzystaniu wód deszczowych do instalacji sanitarnych oraz nawadniania terenów zielonych.

Źródło; wyborcza.biz.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jeszcze w tym roku na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstanie centrum dystrybucyjne o powierzchni blisko 4,5 ha. Lidl zatrudni około 200 pracowników fizycznych i kilkadziesiąt osób do administracji.

W dnach 31 marca do 2 kwietnia trwała w sklepach w całej Polsce Wielkanocna Zbiórka Żywności. Akcję od kilku lat wspiera sieć Lidl. W tym roku w 171 sklepach sieci udało się zebrać 41 ton żywności. 

X