Jesteś tutaj

Kupno alkoholu po okazaniu dowodu

Ministerstwo zdrowia zamierza wprowadzić zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Nowe zapisy mają zakazać sprzedaży alkoholu osobom, które nie okazały dokumentu potwierdzającego wiek.

Dotychczas sprzedawca, który sprzedał alkohol nieletniemu nie ponosił konsekwencji. Winą obarczano właściciela placówki handlowej, który potem mógł się domagać odszkodowania od zatrudnionego pracownika, na drodze cywilnej. Nowe zapisy mają to zmienić.

Nowelizacja przewiduje także obowiązek legitymowania wszystkich osób chcących kupić alkohol, zarówno w sklepie, jak i lokalu gastronomicznym.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: iStock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Władze w Polsce chcą ograniczyć sprzedaż alkoholu zmniejszając liczbę punktów, w których będzie on dostępny oraz wprowadzając zakaz handlu w godzinach nocnych. W przeciwną stronę poszedł rząd fiński liberalizując politykę alkoholową.

Ministerstwo Zdrowia nie pracuje nad nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która zakazywałaby produkcji i sprzedaży tzw. „małpek” – resort zdrowia dementuje pojawiające się pogłoski.

X