Jesteś tutaj

Konsumentów czekają zmiany na lepsze

Komisja Europejska postanowiła zadbać o prawa konsumentów. Mają w tym pomóc przepisy regulujące tzw. „podwójne standardy produkcji żywności”. Dla oszustów przewidziano surowe kary.

Dnia 11 kwietnia Komisja Europejska przedstawiła propozycję zmian mających wprowadzić „Nowy Ład” konsumencki i lepiej chronić prawa konsumentów w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Jednym ze sposobów na walkę z nieuczciwymi praktykami rynkowymi jest przeciwstawienie się tzw. „podwójnym standardom produkcji żywności”. Firmy nie będą mogły wypuszczać na rynek swoich produktów pod tą samą nazwą i z różnym składem w zależności od rynku, na którym są sprzedawane. Państwa członkowskie Unii Europejskiej mają być wyposażone w szereg narzędzi do karania nieuczciwych firm. Będą one mogły nakładać na producentów kary w wysokości do 4 proc. obrotu danej firmy w kraju, w którym doszło do naruszenia przepisów.

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z najnowszego raportu KPMG International pt. „Disruptive influences: three key trends transforming the face of retail” wynika, że zmiany w sposobie prowadzenia gospodarstw domowych i samego „stylu życia” powodują, że wygoda i szybkość zakupu stają się kluczowymi wartościami w walce o klienta.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości pewien zmian. Na antenie radio Tok Fm, zdradził plany rządu co do zmian w kontrowersyjnym temacie. 

X