Jesteś tutaj

Kolejny dyskont wchodzi na polski rynek

Niemiecka sieć dyskontów TEDI wchodzi na polski rynek. Pierwszy sklep ma zostać otwarty pod koniec czerwca w Dąbrowie Górniczej. Do końca roku ma powstać kilkadziesiąt obiektów.

Podczas targów nieruchomości handlowych Polskiej Rady Centrów Handlowych, prezes sieci – Mirosław Huczek powiedział, że pierwsza placówka pod szyldem TEDI powstanie w Dąbrowie Górniczej w ramach Vendo Park. Dodał również, że planowane jest otwarcie kilkudziesięciu punktów w tym roku w Polsce. Sieć interesują wszelkie powierzchnie od 500 do 1300 mkw., zarówno w ramach parków handlowych, jak i wśród innych operatorów dyskontowych.

Sieć TEDi została założona w 2004 r. i oprócz rodzimego rynku działa także w Austrii, Słowenii, Słowacji, Holandii i Hiszpanii. Oferuje produkty niespożywcze z takich segmentów, jak: kosmetyki, dekoracja wnętrz, zabawki, zrób to sam, czy elektronika.

Źródło: gazeta.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

ACTION, międzynarodowa sieć nieżywnościowych dyskontów, 12 października otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Holenderski dyskont obecny jest już w sześciu europejskich krajach. W galerii handlowej Park Leszno powstał jeden z sześciu sklepów zaplanowanych w Polsce. 

W ubiegłym roku w Polsce powstało 150 nowych dyskontów. To najlepszy wynik od trzech lat i nic nie wskazuje, żeby tempo rozwoju miało wyhamować w najbliższym czasie. Sieci zapowiadają bowiem dalszą rozbudowę oraz modernizację już istniejących obiektów.

X

Przeczytaj również