Jesteś tutaj

Kolejny dyskont wchodzi na polski rynek

Niemiecka sieć dyskontów TEDI wchodzi na polski rynek. Pierwszy sklep ma zostać otwarty pod koniec czerwca w Dąbrowie Górniczej. Do końca roku ma powstać kilkadziesiąt obiektów.

Podczas targów nieruchomości handlowych Polskiej Rady Centrów Handlowych, prezes sieci – Mirosław Huczek powiedział, że pierwsza placówka pod szyldem TEDI powstanie w Dąbrowie Górniczej w ramach Vendo Park. Dodał również, że planowane jest otwarcie kilkudziesięciu punktów w tym roku w Polsce. Sieć interesują wszelkie powierzchnie od 500 do 1300 mkw., zarówno w ramach parków handlowych, jak i wśród innych operatorów dyskontowych.

Sieć TEDi została założona w 2004 r. i oprócz rodzimego rynku działa także w Austrii, Słowenii, Słowacji, Holandii i Hiszpanii. Oferuje produkty niespożywcze z takich segmentów, jak: kosmetyki, dekoracja wnętrz, zabawki, zrób to sam, czy elektronika.

Źródło: gazeta.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

W ubiegłym roku w Polsce powstało 150 nowych dyskontów. To najlepszy wynik od trzech lat i nic nie wskazuje, żeby tempo rozwoju miało wyhamować w najbliższym czasie. Sieci zapowiadają bowiem dalszą rozbudowę oraz modernizację już istniejących obiektów.

Sieć Tesco zamierza uruchomić na brytyjskim rynku nowy format sklepów. Ma być odpowiedzią na ekspansję dyskontów. Nowy format ma oferować asortyment odmienny od tego dostępnego w innych placówkach sieci.

X