Jesteś tutaj

Kolejne dwa miasta z nocną prohibicją

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

Projekt uchwały ograniczającej sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych przygotował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Przed głosowaniem, podczas sesji rady miasta, odbyły się konsultacje społeczne. Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych, 9 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Kwestię ograniczenia sprzedaży alkoholu podjęli także radni z Kępna. W mieście i gminie obowiązywać będzie zakaz sprzedaży w godzinach między 22 a 6. W tym przypadku również głosowanie zostało poprzedzone konsultacjami społecznymi w każdym z sołectw. Tylko 1 radny okazał się przeciwny, 4 wstrzymało się od głosu.

Źródło: Dziennik Zachodni, PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Krosno jest drugim miastem na Podkarpaciu, w którym obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Wcześniej w mieście zorganizowano konsultacje społeczne – swoje zdanie wyraziło 311 osób, spośród ponad 38 tys. uprawnionych do głosowania.

Wrocławscy radni miejscy zdecydowali, że na obszarze Starego Miasta w godzinach między 22 a 6 rano nie będzie można sprzedawać alkoholu. Uchwała została przyjęta mimo, że większość mieszkańców była przeciwna takiemu rozwiązaniu.

X