Jesteś tutaj

Advertisement

Kolejna edycja tytularnego biegu SPAR Polska

Dnia 1 czerwca Rzeszów rozbiegał się już po raz czwarty. Tego dnia odbyła się kolejna edycja imprezy „SPARing – bieg na 10 km” – biegu, któremu patronuje SPAR Polska.

Na całość wydarzenia składał się tradycyjnie bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dzieci i młodzieży, w których łącznie wzięło udział ponad 2150 uczestników.  Podobnie jak w roku ubiegłym biegi młodzieżowe na krótkich dystansach, w zależności od kategorii wiekowej od 300 do 600 m, zaczęły się o godz. 17.00, natomiast wieczorny bieg główny na 10 km wystartował równo o godz. 20.00. Bieg tradycyjnie swój start i metę miał na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, na którym również odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wszyscy uczestnicy SPARingu na 10 km, którzy przekroczyli linię mety w ustalonym limicie 90 minut otrzymali pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcom kategorii, którzy stanęli na podium, wręczone zostały również nagrody pieniężne. Każdy uczestnik biegu głównego otrzymał także w pakiecie startowym pamiątkową, dedykowaną biegowi koszulkę. Pierwsza szóstka uczestników biegów młodzieżowych, we wszystkich kategoriach, otrzymała upominki, puchary i dyplomy.

SPAR Polska jest sponsorem serii biegów w stolicy Podkarpacia, gdzie mieści się centrala firmy, już od 2013 r. Firma od lat promuje zdrowy i aktywny tryb życia, wspierając sport... SPAR Polska od 2012 r. wspiera m.in. Rafała Wilka, 4-krotnego Mistrza Paraolimpijskiego i 9-krotnego Mistrza Świata w handbike’u. Natomiast wspólnie z właścicielami sklepów zrzeszonych w sieci franczyzowej SPAR Polska firma angażuje się również w wydarzenia biegowe w okolicy sklepów, aby być bliżej lokalnej społeczności, promując zdrowy tryb życia.

Kategoria: 

Podobne artykuły

2 czerwca już po raz trzeci Rzeszów stał się regionalną stolicą biegania. Tego dnia odbyła się bowiem kolejna edycja imprezy „SPARing – bieg na 10 km” – zawody pod patronatem SPAR Polska, którego siedziba znajduje się w stolicy Podkarpacia.

W ostatnim czasie do sieci SPAR dołączyły nowe placówki – 4 grudnia br. otwarto sklepy w Zawierciu i Mikluszowicach, dzień później 5 grudnia uruchomiono placówki w Wiśle i Przeworsku.

X

Przeczytaj również