Jesteś tutaj

HOLDING STATEMENT SPAR GROUP LTD oraz sieci PIOTR I PAWEŁ

SPAR Group Ltd potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do Prezesa UOKiK.

Szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez Prezesa UOKiK.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ XX wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

SPAR to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. Celem SPAR Group Ltd. jest zapewnienie struktury i siły nabywczej niezależnym detalistom. Jej działanie opiera się na przekonaniu, że wszyscy skorzystają ze wzajemnej współpracy.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Po raz kolejny Piotr i Paweł został oficjalnym partnerem Biegu Po Nowe Życie. 7 kwietnia 2018 w Wiśle odbędzie się już 12. edycja biegu, w której będą również brać udział przedstawiciele sieci Piotr i Paweł.

 25 września nastąpiło otwarcie dwóch nowych supermarketów Piotr i Paweł: w Łodzi oraz Gdańsku. Łódzki sklep powstał w Centrum Handlowym Sukcesja, przy al.Politechniki 1. Jego powierzchnia to 1325,43 m2 sali sprzedaży. Gdański supermarket  zaprasza na zakupy przy ul.Cieszynskiego 1a. Jego powierzchnia to 1100 m2 sali sprzedaży.

X

Przeczytaj również